Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Wycieczka do Warszawy

Wycieczka do Warszawy.

Gorzów Wielkopolski 27 kwietnia 2016 r.

Cudze chwalicie, swego nie znacie
Sami nie wiecie co posiadacie.

O aktualności słów Stanisława Jachowicza (1796 – 1857), polskiego bajkopisarza i pedagoga mogli się przekonać uczestnicy czterodniowej wycieczki do Warszawy, która rozpoczęła się o 5 –ej rano 21 a zakończyła tuż po północy 25 kwietnia 2016 r. Program wycieczki był wyjątkowo bogaty ale dzięki profesjonalnemu opracowaniu programu, dyscyplinie uczestników i wspaniałemu pilotowi wycieczki panu Piotrowi Jaskowiczowi z Biura Podróży PAI, został on zrealizowany w całości.
Zwiedzaliśmy kolejno: Muzeum Łazienki Królewskie – Zespół Pałacowo – Ogrodowy, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie wraz z ogrodami, Stadion Narodowy, Zamek Królewski, Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Powstania Warszawskiego, Stare Powązki a z tarasu widokowego PKiN podziwialiśmy piękno naszej stolicy. Spacerowaliśmy po Starym Mieście a z okien autokaru widzieliśmy wiele pięknych ulic i budowli. Spędziliśmy jeden z wieczorów w Teatrze Komedia oglądając sztukę Edwarda Taylora “ Żona potrzebna od zaraz …” . To znakomita, inteligentna komedia pełna błyskotliwego humoru słownego i sytuacyjnego. Znalazł się także czas na zakupy w Złotych Tarasach i przejażdżkę warszawskim metrem.
Na pytanie pilota wycieczki – co chcielibyśmy odwiedzić ponownie było tak wiele odpowiedzi, że wniosek mógł być tylko jeden – każdy znalazł coś dla siebie! Taki był też cel naszej wycieczki.

 

muzeumJedno z pomieszczeń Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

stadionStadion Narodowy szykowany do kolejnej imprezy sportowej

 

strojeLonia Waskunowicz w stroju z epoki Jana III Sobieskiego

 

palac

Pałac w Wilanowie.

 

zamekWarszawski przewodnik opowiada o historii Zamku Królewskiego.

 

zamekZmiana warty przed Pałacem Prezydenckim.

 

grupa

Od lewej: Jadwiga Dobrowlańska, Krystyna Wasiukiewicz, Stanisław Sentkiewicz i Ewa Freudenberger na tarasie widokowym PKiN.

 

wiezowce

Warszawskie wieżowce widziane z tarasu widokowego PKiN.

 

wycieczkaProszę wycieczki – idziemy dalej.

 

kopernik

Teraz do Centrum Nauki Kopernik.

muzeumW oczekiwaniu na wejście do Muzeum Powstania Warszawskiego.

 

sciana

Ściana Pamięci ku czci poległych w Powstaniu Warszawskim.

 

metro

Po przejażdżce metrem na przystanku Słodowiec.

Tekst i zdjęcia: JS Żuchowscy.

 

powrót do strony głównej