Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Czy sen jest potrzebny

CZY SEN JEST POTRZEBNY

sen

„Czy sen jest potrzebny” to kolejny temat spotkania z zakresu medycyny i psychologii, który odbył się w naszym Uniwersytecie 23-go stycznia 2018 roku. Na wstępie prezes UTW Czesław Ganda wprowadził słuchaczy w tematykę wykładu i dokonał prezentacji osoby prowadzącej, którą była dr nauk o kulturze fizycznej, Anna Kasperska.

 

sen

Sen stanowi jedną z podstawowych potrzeb fizjologicznych organizmu człowieka. „Czy rzeczywiście potrzebujemy snu – pada pytanie, ilekroć daję wykład na ten temat – mówi Pani doktor. W takich przypadkach zawsze udzielam jednoznacznej odpowiedzi – tak, wszyscy muszą spać.” Podobnie jak głód i pragnienie, sen jest jedną z podstawowych, fizjologicznych potrzeb człowieka.

 

sen

Gdy jesteśmy wyspani, wszystko przychodzi nam łatwiej i jesteśmy bardziej życzliwi w stosunku do innych. Wypoczęci i odprężeni łatwiej bronimy się przed infekcjami, chorobami cywilizacyjnymi i tak powszechnym stresem. Każdy z nas ma indywidualną potrzebę snu i powinniśmy to zaakceptować. Sen jest niezbędnym elementem naszego życia.

 

sen

 

sen

 

sen

 

sen

Zdjęcia i tekst: Krystyna Karcz

powrót do strony głównej