Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Jak dbać o słuch

JAK DBAĆ O SŁUCH

 

Jak dbać o słuch? – o tym dowiedzielismy się 5 – go grudnia 2017 r. na spotkaniu z przedstawicielem firmy ACS SŁUCHMED Maciejem Kamińskim, który zaprezentował temat ASPEKTY SPOŁECZNE NIEDOSŁUCHU.

sala

Sprawny słuch to prawdziwy skarb. To dzięki temu zmysłowi komunikujemy się z innymi osobami, zdobywamy wiedzę, rozwijamy się, możemy cieszyć się muzyką i bez problemów oglądać telewizję. Niestety z wiekiem słyszymy coraz gorzej. Od około trzydziestego roku życia słuch zaczyna się starzeć. Z wiekiem ulegają zanikowi komórki słuchowe w ślimaku usznym a przebieg procesu ma charakter indywidualny i uzależniony od wielu czynników.

 

sala

Na spotkaniu słuchacze uzyskali wiele cennych wskazówek na temat prawidłowego dbania o słuch oraz radzenia sobie z niedosłuchem. Dowiedzieli się jak zapobiegać i przeciwdziałać negatywnym czynnikom zewnętrznym takim jak hałas i infekcje. Uzyskali wskazówki dotyczące badania słuchu oraz korzystania z różnych urządzeń wspomagających nasz tak ważny zmysł. Na zakończenie spotkania uczestnicy otrzymali od firmy wiele atrakcyjnych upominków.

sala

sala

sala

sala

Tekst: Marta Kotowicz
zdjęcia:Krystyna Woźniak

powrót do strony głównej