Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Co nowego na basenie

Co nowego na basenie

 

W czwartek 4 kwietnia 2019r. z Martą Kotowicz ponownie wybrałyśmy się na „Słowiankę”. O 8.30 zaczyna zajęcia grupa nauki pływania, a o 9.30 spotykają się słuchacze UTW pragnący udoskonalić swoje pływackie umiejętności. Ciekawe, co nowego wydarzyło się w obu grupach prowadzonych przez panią dr Alicję Naczk – w grupie uczącej się pływać i w grupie doskonalącej pływanie.

Grupom ćwiczącym pływanie towarzyszą słuchacze UTW korzystający z urządzeń rehabilitacyjnych na małym basenie. Są to doskonałe formy masażu wodnego usprawniające funkcjonowanie całego organizmu człowieka.
Na dużym basenie duża grupa pań i panów pływa swobodnie korzystając ze sporej ilości wolnych torów.
Na basenach tłoku nie ma. Chyba panie, bo to one przeważają, poczuły już święta za pasem i zabrały się za wielkanocne porządki. Ale te najbardziej pilne zawzięcie trenują lub relaksują się w części rekreacyjno-rehabilitacyjnej.
Marta pstryka kilka zdjęć w różnych sytuacjach, a później gdzieś znika. Podczas, gdy ja prowadzę rozmowy, ją wyraźnie pasjonują widoki wody, bąbelków i efektów świetlnych. Ciekawe, jakie będą zdjęcia z tych podglądań.
Wychodzimy zadowolone, choć nieco przegrzane. Termometr powietrza na basenach wskazuje ponad 30 stopni.

Opracowała: Krystyna Dziewiałtowska-Gintowt
Zdjęcia: Marta Kotowicz

powrót do strony głównej