Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Hydroterapia w CSR Słowianka

Hydroterapia w Centrum
Sportowo-Rehabilitacyjnym Słowianka

 

15 listopada 2018r. odwiedziłyśmy grupę słuchaczy UTW korzystających w Słowiance w każdy czwartek z hydroterapii, w godzinach:

8.00-9.00,    9.00-10.00,    10.00-11.00,   11.00-12.00,   12.00-13.00.

Chętnych jest wielu. Przychodzą tu osoby preferujące korzystanie z wody dla przyjemności i nie mające ochoty poddać się rygorom instruktora. Można korzystać zarówno z basenu olimpijskiego o głębokości 2m,  jak również rekreacyjnego przeznaczonego do nauki pływania. Wszyscy chętnie korzystają z wszelkiego rodzaju urządzeń – armatek wodnych, gejzerów , kąpieli bąbelkowych, strumieni masujących stopy i całe partie ciała.

Przez chwilę minął nam prezes UTW Czesław Ganda, rozmawiający z instruktorką Alicją Naczk przy basenie rekreacyjnym. Nawet nie zdążyłyśmy pstryknąć mu pamiątkowego zdjęcia.

Przy masażach biczami wodnymi jest głośno i tam już plotkowanie jest bardzo utrudnione. W szatni ucinamy sobie jeszcze pogawędkę z paniami suszącymi fryzury. W holu spotykamy Andrzeja i Danutę Jurkowskich, którzy korzystają z basenu w ramach UTW już od 2004 roku. Pływają dla przyjemności.

Opracowała: Krystyna Dziewiałtowska-Gintowt

Zdjęcia: Marta Kotowicz

powrót do strony głównej