Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

„Gorzowianki” nad Wartą

„Gorzowianki” nad Wartą

 

W roku 2019 Dni Gorzowa odbywały się dniach 14-16 czerwca.
W tym wyjątkowym czasie każdy miał szansę być tam, gdzie chce i robić to co go interesuje i bawi. Miasto przygotowało szeroki wachlarz imprez zaspokajających różnorodne gusty i oczekiwania wszystkich uczestników dobrej, wiosennej zabawy.
Sobota to dzień, w którym na Bulwarze Wschodnim odbyły się Drugie Gorzowskie Prezentacje Seniorów w Gorzowie Wlkp. 2019 organizowane przez Gorzowska Radę Seniorów.
O godz.12.00 spod Galerii Handlowej Nova Park ruszył Kolorowy Korowód Seniorów prowadzony przez Orkiestrę Dętą OSP Siedlice.
W promieniach czerwcowego słońca nadwarciański Most Staromiejski pokrył się tęczą kolorowych sukien, kwiecistych kapeluszy i koronkowych parasolek w stylu retro. Po przejściu przez Bulwar Wschodni wszyscy uczestnicy parady dotarli do sceny Targów Regionalnych /budynek LOK-u.
Po oficjalnym otwarciu spotkania na deskach sceny zaprezentowało się 12 zespołów, a wśród nich trzy grupy seniorów reprezentujących Uniwersytet Trzeciego Wieku w Gorzowie Wielkopolskim.
Panie w czerwonych, długich spódnicach to zespół tańca terapeutycznego „Gorzowianki” prowadzony przez Krystynę Bieńkowską. Pierwszy występ to taniec grecki „Tarzan”, druga prezentacja to taniec rosyjski „Wesoły kadryl”.
Występy naszych zespołów spotkały się z dużym uznaniem publiczności, dowodem czego były gromkie brawa i liczna grupa fotografów przed sceną.
Przed godziną siedemnastą impreza dobiegła końca. Zostały miłe wspomnienia i kolorowe fotki. Zapamiętamy również męczący upał – termometr wskazywał 32 stopnie. O wiele za dużo.
Czekamy na kolejne występy w przyszłym roku w odnowionym, gościnnym mieście nad Wartą.

Tekst: Marta Kotowicz
Zdjęcia: Barbara Krupecka, Marta Kotowicz, Bernarda Burghardt

powrót do strony głównej