Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

„Gorzowianki” żegnają rok akademicki

„Gorzowianki” żegnają rok akademicki 2018-2019

 

Zgodnie z tradycją, każdego roku zakończenie roku akademickiego Uniwersytetów Trzeciego Wieku organizowane jest w innej miejscowości. Tym razem gospodarzem uroczystości był Międzyrzecz, a impreza odbyła się 19 czerwca 2019 r. na dziedzińcu okolonym przez mury średniowiecznej twierdzy obronnej, w której mieści się obecnie Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej im. Alfa Kowalskiego. Przybyli tam licznie studenci UTW z Gorzowa, Międzyrzecza, Strzelec Krajeńskich, Skwierzyny i Bogdańca. Gościnnie przyjechali również przedstawiciele uniwersytetów z Zielonej Góry, Myśliborza, Świebodzina i Sierakowa.

Później, w towarzyskim nastroju, siedząc przy stołach w cieniu parasoli podziwialiśmy z życzliwym aplauzem prezentacje poszczególnych uniwersytetów. W wykonaniu zespołu tańca terapeutycznego „Gorzowianki”, kierowanego przez Krystynę Bieńkowską, obejrzeliśmy „Taniec mlecza” i „Pan tańca”.
Międzyrzecka aura sprzyjała aż za bardzo. Po prezentacjach można było pląsać na trawie przy towarzyszeniu muzyki duetu „Mixer”. Część uczestników wolała jednak spędzić czas w cieniu drzew rosnących wokół fosy międzyrzeckiego zamku.
Dla wszystkich zebranych dostępna była bez ograniczeń woda mineralna. Można było też ugasić pragnienie piwem oraz ciepłymi napojami. Kilkugodzinny pobyt wymagał uzupełnienia kalorii, stąd: ciasto, żurek, kiełbasa, kaszanka – wydawane sprawnie przez obsługę cateringową na zewnątrz zamku.
Po godzinie szesnastej autobusy rozjechały się z Międzyrzecza odwożąc seniorów na wakacyjny wypoczynek. A gdzie spotkamy się za rok? Nie będziemy się teraz tym przejmować. Miłych wakacji i naładowania akumulatorów na następny szkolny sezon.

Tekst: Krystyna Dziewiałtowska-Gintowt
Zdjęcia: Marta Kotowicz, Bernarda Burghardt

 

powrót do strony głównej