I Lubuski Festiwal Tańców w Kręgu
23 maja 2026 r. odbył się w Santoku I Lubuski Festiwal Tańców w Kręgu. Zainspirowana Ogólnopolskim Festiwalem Tańców w Kręgu, który odbywa się co roku w Ostromecku koło Bydgoszczy, a w którym brałam kilkakrotnie udział zaproponowałam Pani Dyrektor Centrum Kultury i Rekreacji w Santoku Sylwii Dobrzyńskiej (należę do Stowarzyszenia Kultura Pomaga w Santoku) zorganizowanie podobnego Festiwalu w Santoku, gdzie są wspaniałe warunki do realizacji takiego wydarzenia. Pomysł został przyjęty z zainteresowaniem i akceptacją i pasjonaci tańców kręgu mogli się spotkać, aby wziąć udział w warsztatach tanecznych i zaprezentować swoje umiejętności taneczne podczas pokazów tanecznych. Spotkali się pasjonaci z Gorzowa Wlkp i okolic, mieszkańcy Gminy Santok oraz Bogdańca. Czynny udział wzięły słuchaczki UTW w Gorzowie należące do Sekcji Tanca Terapeutycznego. Cała impreza była świetnie zorganizowana. Oprócz tańców można było posiedzieć przy ognisku i upiec kiełbaski, a także pokosztować pysznych ciast od Kół Gospodyń Wiejskich z Santoka i Czechowa. Całemu wydarzeniu towarzyszyła piękne pogoda. Serdeczne podziękowanie dla Pani Dyrektor CKiR w Santoku za przyjęcie nas w tym pięknym miejscu oraz dbałość o nasz komfort i bezpieczeństwo pod każdym względem. Wrażenia uczestników są bardzo pozytywne, więc myślę, że spotkamy się znów za rok.
Tekst i zdjęcia: Krystyna Bieńkowska














