Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Na turnieju w Deszcznie

Występy zespołu Tańca Terapeutycznego
Na turnieju w Deszcznie

Nadszedł 28 października 2018r., czyli dzień, w którym czekały nas występy podczas IV Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego o puchar Wójta Gminy Deszczno Pawła Tymszana. Pojechałyśmy na zaproszenie właścicielki Szkoły Tańca „Dance Mix” Karoliny Bieńkowskiej. Dojazd do Deszczna przebiegł dobrze, niektóre  osoby dojechały autobusem, inne samochodami. Szkoła, w której odbywał się turniej, została bardzo ładnie przygotowana.

Na parkiecie wystąpili tancerze i tancerki w wieku 7-17 lat. Prezentacje oceniało jury złożone z wielu sędziów. My wystąpiłyśmy poza konkursem.

Po przebraniu w stroje taneczne udałyśmy się na miejsce, gdzie odbywały się występy. Wrażenie niesamowite, ale i lekki strach, po prostu trema. Jednak oczekując na występ, czułam przede wszystkim dumę, że nie tylko młodzi, ale i my, seniorki, możemy pokazać, co potrafimy.

Wchodząc na parkiet widziałam uśmiechnięte miny jurorów i widzów, bo naprawdę pięknie się prezentowałyśmy. Zatańczyłyśmy dwa tańce: grecki „Tarzan“ i energetyczny, rosyjski „Wesoły Kadryl“. Myślę, że występ się podobał, gdyż dostałyśmy duże brawa. Zdjęcia z występów mówią same za siebie. Takie przeżycia zawdzięczamy prowadzącej sekcję tańca terapeutycznego – Krysi Bieńkowskiej, która nas bardzo dobrze przygotowała do występu.

Po prezentacji można było posilić się czymś słodkim lub wypić kawę. Cały turniej taneczny trwał do późnych godzin wieczornych. My, nie czekając na jego zakończenie, opuściłyśmy Deszczno i udałyśmy się do domów.

Pozostało niesamowite wrażenie. Mam nadzieję, że będzie czekało nas  jeszcze wiele takich wyjazdów.

Tekst: Dorota T. Halczak

Zdjęcia : Adam Popiel
powrót do strony głównej