Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Zwiedzamy okolice naszego miasta

Zwiedzamy okolice naszego miasta

 

Sekcja rowerowa w UTW powstała w 2017 r. Członkowie, a zarazem słuchacze UTW, to miłośnicy rowerowych wycieczek i aktywnego wypoczynku. W 2018 r. przy sprzyjającej pogodzie grupa rowerzystów brała udział w wielu wyjazdach i poznawała na rowerach okolice Gorzowa, a zarazem ciekawe miejsca.

Jeżyki to częsty kierunek wycieczek pośród pól i łąk, a w powrotnej drodze przez Bogdaniec postój na kawę i coś dobrego.

 

Pewnego dnia, pewnego razu, czyli 24 lipca2018 roku ogłoszona została wycieczka rowerowa do Browaru w Witnicy. Dzień był pogodny, bardzo ciepły. Wyjechała grupa na rowerach, mijała po drodze lasy i pola, aż w końcu dojechała do Browaru. A pić się wszystkim bardzo chciało, bo upalna pogoda była. Ale zamiast piwa było zwiedzanie Browaru i Muzeum Piwa, a na koniec kwas chlebowy i podpiwek. Nastał czas powrotu, więc sekcja rowerowa się zebrała i czym prędzej powróciła tam, skąd wyjechała.

W dniu 31 lipca 2018 roku  grupa wybrała się w kierunku Zdroiska, gdzie została serdecznie przyjęta przez koleżankę Teresę z sekcji plastycznej, utalentowaną malarkę, której obrazy ozdabiają dosłownie wszystkie ściany w jej domu.

 

Jezioro Marwicko w Wysokiej to cel jednej z wielu tras, które przejechała sekcja rowerowa.

Grupa jechała także wałem nad urokliwą Wartą przez Glinik i Deszczno

Na zakończenie sezonu, w dniu 22 października 2018 roku, członkowie sekcji rowerowej spotkali się w restauracji „Krokodyl”, by powspominać miniony sezon, co nie znaczy, że przy sprzyjających warunkach pogodowych jeszcze nie wsiądziemy na rowery.

Tekst: Ryszarda Łąka

Zdjęcia: Elżbieta Kryczka

powrót do strony głównej