Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Taniec nad rzekami

Taniec nad rzekami

 

Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Gorzowa Wlkp., Skwierzyny, Witnicy i Bogdańca oraz członkowie Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury spotkali się na jesiennym pikniku w Santoku. Sobota 6 października 2018r była wyjątkowo pięknym, słonecznym dniem sprzyjającym dobrej zabawie na pięknie odnowionej, santockiej promenadzie w towarzystwie dwóch rzek – Warty i Noteci. Organizatorzy pikniku przygotowali wiele atrakcji zarówno dla ducha jak i ciała. W programie było zbieranie grzybów, łowienie ryb, malowanie indywidualne i wspólne jednego obrazu, konkurs na fraszkę, zwiedzanie wystawy malarstwa a na zakończenie zabawa taneczna. Dużą atrakcją były występy zespołów  na scenie plenerowej, gdzie goście oraz gospodarze prezentowali programy wokalne, taneczne i  kabaretowe.

Zumba gold 50+ we wspólnym tańcu

 

 

 

Przed sceną wystąpiły panie z UTW z Gorzowa z grupą Zumba gold 50+ prezentując dwa układy taneczne.

Taniec wyzwala uśmiech

Grupa tańca terapeutycznego

 

Grupa tańca terapeutycznego prowadzona przez Krystynę Bieńkowską wystąpiła z tańcem rosyjskim pt: „Walonki” i tureckim „Damat Halay”.

Taniec w kręgu pod kierunkiem Krystyny Bieńkowskiej

Tańczące zespoły swoim przykładem porwały widzów do wspólnej zabawy, która rozpoczęła się na dobre w rytm muzyki wykonywanej na żywo przez zespół wokalno-instrumentalny.

Wspólna zabawa

W trakcie imprezy panie z KGW oferowały pyszne ciasta, ruskie pierogi oraz smakowite flaczki i grochówkę. Osoby odporne na dym piekły wytrwale kiełbaski na obracającym się ruszcie.

Rozstrzygnięte zostały konkursy, w których najciekawszą nagrodą była bańka pełna świeżego mleka. Otrzymała ją Jaszka Jurgowiak za fraszkę „Santok”.

Piknik wypełniony niezapomnianymi wrażeniami dobiegł końca. Rozjechaliśmy się w różnych kierunkach ze wspomnieniami pięknej, jesiennej soboty w Santoku.

 

 

Tekst i zdjęcia: Marta Kotowicz

powrót do strony głównej