Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Gorzów – nasze miasto

Gorzów – nasze miasto

21 października 2015 r.

 

Z okazji Tygodnia Seniora kol. kol. Bogumiła Gruse i Irena Szulim przygotowały program o Gorzowie zawierający informacje o historii miasta oraz teksty Papuszy, Ferdynanda Głodzika, Tadeusza Szyfera oraz fragmenty Oratorium dla Świata Piotra Rubika. Jesteśmy społeczeństwem wielokulturowym więc i piosenki były nie tylko polskie ale i cygańskie, rosyjskie i ukraińskie.
W Domu Dziennego Pobytu przy ul. Cichońskiego Panie Bogusia i Joanna przedstawiły autorskie rymowanki o życiu w Gorzowie, o latach w nim spędzonych i o minionej młodości.
sala
sala
sala
sala
W świetlicy przy ul. Walczaka spotkałyśmy się nie tylko z ludźmi dojrzałymi ale także z rówieśnikami naszych wnuków.Nie miało to żadnego znaczenia – muzyka wszystkich łączy – i bawiliśmy się wszyscy świetnie. Gospodarze przygotowali kawę , ciastka i program muzyczny. Najbardziej do serca przypadła nam piosenka o matce wykonana przez Anię, której na gitarze towarzyszyła Pani Wioletta. Grupę wolontariuszek stanowiły: Lucyna Apanowicz, Krystyna Krupa, Zofia Lisiewicz, Alicja Markowska, Sabina Płochocka, Helena Pokorna, Katarzyna Sieroń, Jadwiga Solorz, Maryla Szczawińska i Danuta Wołosewicz.
sala
sala
sala
Tekst i zdjęcia: Jolanta Żuchowska
powrót do strony głównej