Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Oczko prawe, oczko lewe

Oczko prawe, oczko lewe …

 

26 października 2014 r. w galerii Nova Park odbyła się akcja charytatywna na rzecz Stowarzyszenia Osób z Autyzmem, którą prowadziła Anna Guzik. W tak szczytnym celu nie mogło zabraknąć wolontariuszek z UTW. O godzinie 13-tej zapełniły się krzesła i ruszył maraton dziergania szalika o barwach klubowych Stali Gorzów. Organizatorzy – Nova Park i Stal Gorzów za każdy centymetr szalika zobowiązali się do przekazania jednej złotówki na rzecz Stowarzyszenia. Do pracy przystąpiły osoby, które dziergały “od zawsze” i takie, które się dopiero uczyły.

dzierganie

Silna grupa z UTW to: Halina Bartosiewicz, Wanda Brzeziecka, Irena Ciesielska, Maria Furman, Bogumiła Gruse, Janina Kachno, Stefania Kasztelan, Elżbieta Kućko, Ludwika Krawczyk, Barbara Krupecka, Monika Malicka, Maria Malczewska, Alicja Markowska, Teresa Paszkowska, Sabina Płochocka, Helena Pokorna, Cecylia Ratajczak, Zdzisława Stempińska, Ewa Waszak, Wanda Wesoła, Jolanta Żuchowska.
Dzierganie umilały występy m.in. chóru “Kominek” z Klubu Seniora “Pogodna Jesień”. W chórze tym śpiewają nasze koleżanki.

 

wystepy

Bohaterką była Helena Pokorna, która z mężem Marianem (zdjęcie powyżej) przeżyli razem 52 lata. Wspomnienia snuli Oni w ciepłym wywiadzie z Anną Guzik, która imprezę prowadziła lekko i przyjemnie – tak jak i tańczyła.

 

zuzlowcy

Do maratonu dziergania szalika włączyli się zawodnicy Stali Gorzów (na zdjęciu) : Łukasz Kaczmarek, Adrian Cyfer i Bartosz Zmarzlik.

 

wanda

Wanda Brzeziecka z dumą pokazuje udziergane przez siebie 135 cm szalika.

 

komisyjnie

Komisyjne mierzenie szalika – 33 metry przełożyło się na 3300,00 złotych i kwota ta zasiliła konto Stowarzyszenia Osób z Autyzmem.
Organizator imprezy przygotował dla każdej osoby, która chwyciła za druty i dziergała bony towarowe o wartości 10 zł. Słuchaczki UTW spontanicznie przekazały swoje bony pracownicom do przedszkola dla dzieci z autyzmem.

 

Tekst: Jolanta Żuchowska
Zdjęcia: Wanda Brzeziecka
powrót do strony głównej