Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Spotkanie w Karpaczu

Spotkanie w Karpaczu

Gorzów Wlkp. 01.11.2016 r.

 

grupa

Gorzowska grupa po zajęciach teatralnych.

„Trzy teatry. Trzy krainy” to tytuł projektu realizowanego przez Polskie Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego ze Szczecina i Poznania oraz Towarzystwo Walki z Kalectwem Oddział w Gorzowie Wlkp. w okresie od 1 kwietnia do 31 grudnia 2016r.
Uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy, które spotkały się w Mrzeżynie, Ciechocinku i Karpaczu. Do udziału w projekcie zostały zaproszone wolontariuszki z naszego uniwersytetu Bogumiła Gruse i Jolanta Żuchowska.
Tygodniowy pobyt w Rezydencji Seniora AS w Karpaczu obejmował, poza zwiedzaniem okolicznych atrakcji turystycznych, zajęcia teatralne, które prowadziła aktorka gorzowskiego teatru im. Juliusza Osterwy pani Teresa Lisowska – Gałła. Jeden z wieczorów przeznaczony został na wizytę w teatrze im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze, gdzie wystawiany był „Akt przerywany” Tadeusza Różewicza. Po spektaklu odbyło się krótkie spotkanie z aktorami.
Przebywanie wśród osób, dla których los był łaskawy inaczej, pozwala na pogłębienie nie tylko wiedzy o problemach środowiska, ale uczy także pokory i dystansu do własnych, niejednokrotnie wyolbrzymianych problemów.
Tekst i zdjęcie: – Jolanta Żuchowska
powrót do strony głównej