Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Wolontariat

 

Przewodnicząca – Jolanta Żuchowska,
Aktywne członkinie:
Irena Szulim, Bogumiła Gruse, Ludwika Krawczyk

 

 

 

 

Najważniejsze działania sekcji:
Zbiórka rzeczy używanych dla ludzi potrzebujących. Słuchacze przynoszą kartony z wszystkim, co im już nie będzie potrzebne, a może się przydać innym: talerze, garnki, ubrania, buty, pościel. Gdy rzeczy tych jest tak dużo, ze darczyńca nie może ich sam dostarczyć, wystarczy zgłosić, a ktoś z wolontariuszy pomoże przywieźć.
Przed Bożym Narodzeniem i przed Wielkanocą organizowana jest zbiórka słodyczy. Dary przekazywane są do świetlicy terapeutycznej i do Klubu Abstynenta „24 Godziny”.
Udział w zbiórkach na rzecz hospicjum im. św. Kamila w Gorzowie oraz podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Co dwa miesiące lub przy okazji specjalnych koncerty zespołu wokalnego UTW w Domu Dziennego Pobytu
Udział w akcji pisania listów w obronie praw człowieka. Listy napisane w 2009 r. wysłane zostały do ambasad Etiopii, Grecji, Izraela. Wysyłano także listy do ambasad w Kazachstanie i Uzbekistanie.
Zbiórka zakrętek plastikowych, które przekazywane są Fundacji Jaśka Meli „Poza Horyzonty”.
Przewodnicząca uczelnianego Wolontariatu – Jolanta Żuchowska otrzymała tytuł Wolontariuszki Roku w konkursie ogłoszonym w 2001 r. z okazji Lubuskiego Tygodnia Seniora. Na uroczystym spotkaniu w Zielonej Górze zaprezentowano film o dokonaniach laureatki. Z tej okazji powiedziała ona:
Miło jest czuć się potrzebnym. Wielką radość daje mi to, że swoją postawą i zaangażowaniem przekonałam innych, ze warto pomagać. Jestem osobą szczęśliwą i spełnioną. Wiem, że żyję naprawdę, kiedy widzę, że można coś zrobić dla drugiego człowieka.
2008 r. – Zajączek 2008 – dużo słodyczy przekazano Kołu Parafialnemu przy Placu Staromiejskim.
2-9 grudnia 2008 r. – zbiórka słodyczy, zabawek, odzieży, przyborów szkolnych dla dzieci ze świetlicy terapeutycznej przy Białym Kościółku. Potem panie z wolontariatu były zaproszone na wspólną wigilię.
11 XII 2009 –
11 II 2010 – Światowy Dzień Chorego –
Wolontariat- członkowie zbierali pieniądze w zbiórce ulicznej. 14 II 2011 –
Zbiórka od 10.00 do 16.00 w galerii Askana. Co dwie godziny zmieniali się wolontariusze zbierający pieniądze do puszek. Zebrano 1352 zł.
„Zajączek” 2010
Koleżanki z sekcji wolontariatu zbierały słodycze dla dzieci ze świetlicy terapeutycznej prowadzonej przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich. „Bardzo duża ilość słodyczy przekazana przez słuchaczy naszego UTW kolejny raz potwierdziła, że jesteśmy ludźmi o dobrych i wrażliwych sercach, którym miłość bliźniego nie jest obca.
19 IV 2011 – kolejna zbiórka „Zajączka”
25 -26 X 2010
Zbieranie darów (rzeczy używanych) dla stowarzyszenia Klub Abstynenta „24 godziny”. Dary odbierał prezes stowarzyszenia Henryk Drubkowski z żoną Jolantą
13-14 XII 2010
Zbiórka darów w ramach świątecznej pomocy. Słodycze i zabawki dostały dzieci ze świetlic terapeutycznych „Przy Białym Kościółku” i „Przy Klubie 24 Godziny”. Inne przedmioty zostały przekazane do „Klubu 24 Godziny”.

powrót do strony głównej