Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Byliśmy w Międzywodziu

Byliśmy w Międzywodziu

Kolejna grupa słuchaczy UTW w dniach 14 – 28 października 2023 r. uczestniczyła w turnusie rehabilitacyjno-wypoczynkowym w pensjonacie „Varsowia” w Międzywodziu. Nie jest już tak gorąco jak w lecie, nie ma hałaśliwych tłumów na plaży, a morze ciągle takie samo. Co prawda trzeba się lepiej ubrać, ale spacery wzdłuż brzegu są równie jak te letnie potrzebne dla zdrowia.
Warunki pobytu w „Varsowii” są bardzo dobre. Od rana każdy korzysta z dwóch zabiegów rehabilitacyjnych zleconych przez lekarza. Potem obowiązkowy spacer nad morzem w dowolnym kierunku. Można także iść w drugą stronę, tzn. nad zalew. Piękny stamtąd widok na Kamień Pomorski. Codzienne trzy posiłki, zawsze z dużą ilością warzyw i owoców. Jedzenie tam znakomite, a zupami zachwycaliśmy się wszyscy. Wieczorem spotkania przy muzyce albo grach planszowych. Dla chętnych były wycieczki do Kamienia, Świnoujścia i Międzyzdrojów oraz do cesarskich uzdrowisk na niemieckim wybrzeżu Bałtyku.
Pogoda nie była taka dobra, jak by mogła być, ale deszcz padał tylko raz, i to w nocy. Tak więc na spacery aura znakomita. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowe zbiorowe zdjęcie, a takie samo, ale powiększone i w ramce zawiśnie w naszym UTW.
Niestety, na początku turnusu, podczas zabawy tanecznej, Marianna Madejczyk upadła tak niefortunnie, że potrzeba była pomoc lekarza. Ostateczne z diagnozą zapowiadającą dłuższe leczenie musiała wcześniej wrócić do Gorzowa. Życzymy Mariannie, aby jak najszybciej stanęła na własnych nogach i jeszcze raz pojechała do Międzywodzia. Bo już 27 kwietnia 2024 roku rozpocznie się w „Varsowii” kolejny turnus dla słuchaczy UTW. Wtedy oprócz morza będzie można oglądać przygotowania do następnego lata.

Tekst i zdjęcie: Krystyna Kamińska

powrót do strony głównej