Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Dbaj o zdrowie

Kupiec Gorzowski dba o zdrowie

 

W dniu 14 września 2014 r. w Kupcu Gorzowskim odbyła się III edycja programu „Dbamy o zdrowie”.

 

Chór Uniwerek
W szerokiej gamie bezpłatnych badań, konsultacji, porad, konkursów itd. znalazło się miejsce na część artystyczną, wypełniającą niedzielny czas między godziną 12.00 a 14.00, której współtwórcami byli: Miejskie Centrum Kultury w Gorzowie Wlkp., Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Robotnicze Stowarzyszenie Twórców Kultury.

 

Grupa taneczna Zumba
Na placu przed „Kupcem Gorzowskim” obstawionym specjalistycznymi namiotami, gdzie można było zbadać ciśnienie, poziom cukru we krwi, tudzież uzyskać porady i informacje wszelakie na tematy związane ze zdrowiem, znalazło się też miejsce na zadaszoną estradę z nagłośnieniem i ławki dla publiczności.

 

Grupa wokalna „Klaster”,
Na tej to estradzie prezentowali się między innymi: Chór „Uniwerek” z Uniwersytetu Trzeciego Wieku prowadzony przez Zbigniewa Bociana, grupa wokalna „Klaster”, również prowadzona przez Zbigniewa Bociana.

 

Oliwia Królikowska
Była też wokalistka Oliwia Królikowska z Zespołu Szkół w Bogdańcu, doskonaląca swoje umiejętności wokalne w sekcji muzycznej RSTK w Miejskim Centrum Kultury pod kierunkiem Czesława Gandy. Na placu przed publicznością prezentowała swoje umiejętności grupa taneczna „Zumba” z Uniwersytetu Trzeciego wieku prowadzona przez Panią Joannę Najdek.

 

Ferdynand Głodzik – akcent satyryczny
Wystąpił także chór „Cantare” z Miejskiego Centrum Kultury prowadzony przez Panią Zofię Raubo, a nieco później wokalistka Aleksandra Jach – studentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej – reprezentująca sekcję muzyczną gorzowskiego RSTK.
W międzyczasie pojawiały się słowne akcenty satyryczne w wykonaniu niżej podpisanego, bardziej lub mniej tematycznie związane z kwestią zdrowia.

 

sekcja plastyczna z Uniwersytetu Trzeciego Wieku
W jednym z namiotów sekcja plastyczna z Uniwersytetu Trzeciego Wieku prowadzona przez Eugeniusza Jaszkula prezentowała swoje obrazy.
Tekst:Ferdynand Głodzik
Zdjęcia: Ferdynand Głodzik, Krystyna Woźniak i Eugeniusz Jaszkul

 

powrót do strony głównej