Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Dni Gorzowa

„Dni Gorzowa” z udziałem seniorów

 

W tym roku – 2019 – Dni Gorzowa odbywały się dniach 14-16 czerwca, przyjmując ciekawe hasła:
„Alternatywa na piątek”,
„Sobota na plaży nam się marzy”,
„Niedziela będzie dla nas”.
W tym wyjątkowym czasie każdy miał szansę być tam, gdzie chce i robić to co go interesuje i bawi. Miasto przygotowało szeroki wachlarz imprez zaspokajających różnorodne gusty i oczekiwania wszystkich uczestników dobrej, wiosennej zabawy.
Sobota to dzień, w którym na Bulwarze Wschodnim odbyły się Drugie Gorzowskie Prezentacje Seniorów w Gorzowie Wlkp. 2019 organizowane przez Gorzowska Radę Seniorów.O godz.12.00 spod Galerii Handlowej Nova Park ruszył Kolorowy Korowód Seniorów prowadzony przez Orkiestrę Dętą OSP Siedlice.

W promieniach czerwcowego słońca nadwarciański Most Staromiejski pokrył się tęczą kolorowych sukien, kwiecistych kapeluszy i koronkowych parasolek w stylu retro. Po przejściu przez Bulwar Wschodni  wszyscy uczestnicy parady dotarli do sceny Targów Regionalnych /budynek LOK-u.

 

 

 

 

 

 

Tu przywitał ich Prezydent Miasta Gorzowa Wlkp. Jacek Wójcicki w towarzystwie zaproszonych gości. Wśród nich głos zabrał Prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku Czesław Ganda, życząc wszystkim uczestnikom dobrej zabawy i miłych wspomnień.

 

Po części oficjalnej rozpoczął się Koncert Orkiestry Dętej OSP Siedlice, po którym na deskach sceny stawały kolejne zespoły wokalne i taneczne.

W godzinach 14:00 – 17:00 zaprezentowało się 12 zespołów z terenu miasta Gorzowa Wlkp. i okolic.

W śród nich znalazły się trzy zespoły reprezentujące seniorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gorzowie Wlk.

Zespół wokalny „Optymistki” pod kierunkiem Stanisława Węgrzyna zaśpiewał trzy utwory: „Moje miasto nad Wartą”, „Zatańczysz ze mną”, „Nie szukaj gwiazd”.

Panie w czerwonych, długich spódnicach to zespół tańca terapeutycznego „Gorzowianki” prowadzony przez Krystynę Bieńkowską. Pierwszy występ to taniec grecki „Tarzan”.

Druga prezentacja to taniec rosyjski „Wesoły kadryl”.

Ostatni, galowo ubrany zespół to chór mieszany „Uniwerek”, który pod dyrekcją  Szczepana Kaszyńskiego wykonał trzy kompozycje: „Odrobinę szczęścia”, „Mazur”, „Nie kochać”.

Występy naszych zespołów spotkały się z dużym uznaniem publiczności, dowodem czego były gromkie brawa i liczna grupa fotografów przed sceną.

Przed godziną siedemnastą impreza dobiegła końca. Zostały miłe wspomnienia i kolorowe fotki. Zapamiętamy również męczący upał – termometr wskazywał 32 stopnie. O wiele za dużo.

Czekamy na kolejne występy w przyszłym    roku w odnowionym, gościnnym  mieście nad Wartą.

Tekst: Marta Kotowicz
Zdjęcia: Barbara Krupecka, Marta Kotowicz, Bernarda Burghardt

 

 

 

powrót do strony głównej