Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Forum UTW w Zielonej Górze 2014

II Forum Lubuskich Uniwersytetów
12- 15 listopada 2014r.
Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji
im. Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie.

 

Organizatorem Forum był Zielonogórski Uniwersytet Trzeciego Wieku, a spotkanie odbywało się pod hasłem” Zdrowie i relaks seniorów lubuskich UniwersytetówTrzeciego Wieku”

 

 

 

 

 

 

 

Delegacja z Gorzowa. 

            Marszałek woj. lubuskiego Elżbieta Polak

Głównym celem Forum była konsolidacja środowiska UTW woj. Lubuskiego, wzmocnienie integracji i współpracy między Uniwersytetami, promowanie zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej osób starszych.

 

Zofia Banaszak – Prezes UTW Zielona Góra i Wiceprezes UTW Gorzów Bogumiła Gruse.
Program spotkania był bardzo obszerny, bo oprócz paneli wykładowych ( na różne tematy, niezwykle ciekawych i bogato ilustrowanych slajdami)odbywały się też zajęcia sportowe w różnej formie: fitness w wodzie, fitness- wzmacnianie, fitness” Zumba Jam 50+” Nordic Walking, pilates – rozciąganie, sauna – jacuzzi – odnowa biologiczna, fitness – Gimsick, strzelanie oraz grota solna.

 

Nordic Walking
Każdy uczestnik Forum mógł sobie wybrać różne formy aktywności. Trzeba przyznać, że te zajęcia kosztowały nas dużo wysiłku i potu, bo nikt nie chciał zostać w tyle(dopingowały nas również kamery, rejestrujące ten nasz trud).

 

Strzelanie do celu
Po południu odbywały się panele, na których poszczególne UTW prezentowały swój dorobek w zakresie dbania o zdrowie i relaks swoich członków. Była to ciekawa wymiana doświadczeń i pomysłów oraz możliwość wzajemnego poznawania się.

 

Zarząd UTW w Zielonej Górze
Humory wszystkim dopisywały, bo żartom i dowcipom nie było końca. Zawiązały się też przyjaźnie, szczególnie w czasie wieczorów w kawiarni (po kolacji)- śpiewaliśmy piosenki blusowe ( wykonywała je z towarzyszeniem gitary Renata Majorek z Gubina- animator kultury), turystyczne, popowe, harcerskie i biesiadne. Uczestnicy prześcigali się też w opowiadaniu dowcipów.

 

Prezes UTW Zofia Banaszak i pięcioboistka nowoczesna Anna Sulima- Jagiełowicz
Forum spełniło założone cele i imponowało świetną organizacją w każdym aspekcie, a to dzięki pani Prezes, Zofii Banaszak.
Nasz UTW reprezentowali: Bogumiła Gruse- wiceprezes Alicja Markowska- przewodnicząca Samorządu. Bronisław Sikorski- członek Zarządu
Tekst:Bogumiła Gruse

 

powrót do strony głównej