Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Fotorelacja z Przystanku Woodstock

Przystanek Woodstock

Organizowany przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z pieniędzy uzyskanych od sponsorów i z datków.
Nazwa „Przystanek Woodstock”, jak o niej mówi Jerzy Owsiak, wyrosła z legendy festiwalu w Woodstock i atmosfery epoki  dzieci kwiatów. Natomiast słowo „przystanek” nawiązuje do popularnego serialu telewizyjnego  Przystanek Alaska
W założeniu impreza ta jest podziękowaniem dla  wolontariuszy za ich pracę podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Festiwal przyciąga również wielu obcokrajowców, w większości z Niemiec, zapraszane są zespoły z całego świata.
I tak 04.08.2017r. o godz. 13.00 studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gorzowie Wlkp. udali się na tą nietuzinkową imprezę. Autokar pełen uśmiechniętych seniorów zbliżał się do Kostrzyna nad Odrą, na którego przedmieściach już można było zobaczyć tłumy młodzieży z plecakami, karimatami i oczywiście z płynem na ochłodę. A mimo wcześniej niezbyt optymistycznej aury właśnie dzisiaj słońce w całej swojej okazałości promieniało. Kiedy dojechaliśmy na miejsce i wysiedliśmy z autokaru, wzbudzaliśmy ( pozytywne ) zainteresowanie wśród młodych uczestników tego muzycznego przedsięwzięcia. Dla nich to wydawało się dziwne ,że ( staruszkowie ) oczywiście w ich mniemaniu przyjechali na tą samą imprezę. Miasteczko młodości, spontaniczności pełne muzyki żyło swoim niepowtarzalnym rytmem i czasem. Wiadomo, że młodość ma swoje prawa, że musi się wyszumieć. Młodzi ludzie, których tam spotykaliśmy, to życzliwe dzieciaki, pełni zapału, nie spotkaliśmy tam niczego, co by nas zszokowało. Woodstock – tak popularnie nazywamy to wydarzenie ,które Kostrzyn nad Odrą gości od 2004 roku. Zapraszam do obejrzenia relacji Przystanek Woodstock w obiektywie przygotowanej przez naszych słuchaczy z sekcji fotograficznej : Barbarę Krupecką, Ewę Wasilewską, Wandę Marecką i Czesława Gandę.

Krystyna Woźniak
powrót do strony głównej