Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Inauguracja roku akademickiego 2014

Juwenalia Uniwersytetów Trzeciego Wieku – Aktywny Senior – 2017
10 czerwca 2017 r. godz. 12.00
Muszla Koncertowa- Promenada

 

Inauguracja roku akademickiego 2014/2015
AWF w Gorzowie Wlkp. 10 października 2014 r.

 

Tuż przed rozpoczęciem Inauguracji.

Uroczyste „Gaudeamus igitur…” zabrzmiało w auli Akademii Wychowania Fizycznego w Gorzowie Wlkp. jako znak rozpoczęcia nowego roku akademickiego 2014/2015 w Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Gorzowie Wlkp.
Młodzież – w oczekiwaniu .
Uroczystości zapoczątkowało wystąpienie nowego Prezesa UTW Czesława Gandy, który powitał zaproszone władze Gorzowa Wlkp. i województwa z prezydentem miasta Tadeuszem Jędrzejczakiem na czele oraz przybyłych słuchaczy UTW.
Honorowi goście
Powiedział też parę słów na temat istoty działań UTW i integracji pokolenia ludzi dojrzałych w czasie uniwersyteckich zajęć.
Słuchacze UTW w pełnej krasie
Odbyła się również uroczysta immatrykulacja słuchaczy pierwszego rocznika, którzy zostali pasowani na studentów UTW zarówno przez Prezesa UTW, Czesława Gandę, jak i rektora AWF-u Zdzisława Adacha.
Chwila rozpoczęcia Inauguracji; od lewej: JM Rektor prof. dr hab. med. Jerzy Smorawiński, Dziekan Zamiejscowego Wydziału Kultury Fizycznej prof. dr hab. AWF Zdzisław Adach, prof. dr. hab. AWF Anna Skarpańska – Stejnborn, prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku mgr Czesław Ganda.
Zaczyna się rok nowej, wytężonej pracy, bo:
Podeszły wiek nie jest zmierzchem życia, lecz świętem mądrości”.
( dr Joseph Murphy)
Zasłuchani
Pokaz filmowy z osiągnięć AWF w minionym roku akademickim
Prezes honorowy UTW – Edward Korban w gronie studentów
Przemówienie prof. dr. hab. AWF Zdzisława Adacha
Wśród gości honorowych prezydent miasta Gorzowa Tadeusz Jędrzejczak
Prezes UTW Czesław Ganda powiedział m.in. „…nauka odmładza duszę, łagodzi gorycz samotności, jest źródłem mądrości, która pozwoli wypełnić radością naszą dojrzałość ….”
Odśpiewano Gaudeamus igitur
Wręczenie indeksów i pasowanie na studentów
Immatrykulacja studentów UTW
Wspólnie przeżywaliśmy to święto
Jestem studentką UTW
Dzięki tym osobom wszystko było zapięte na ostatni guzik
Tekst:Bogumiła Gruse
Zdjęcia: Krystyna Woźniak
Do Świnoujścia, pięknego miasta nad morzem, autokar naszego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gorzowie Wlkp. wyjechał o 7.00 rano. Pojechaliśmy na imprezę jako goście, bo wysłały swoje zespoły artystyczne Uniwersytety Trzeciego Wieku ze Szczecina i Myśliborza oraz ze Świnoujścia (gospodarze). Pogoda dopisała, a Juwenalia rozpoczął barwny korowód uczestników ( w tym w żółtych koszulkach z naszym logo przedstawiciele Samorządu). Po przejściu promenady w muszli koncertowej rozpoczął się koncert zespołów tanecznych, wokalnych i teatralnych. Występy przyciągnęły uwagę nie tylko mieszkańców Świnoujścia, ale również turystów będących w sanatoriach czy domach wczasowych. Poziom prezentacji był różny: od bardzo dobrych do przeciętnych, ale chęć występowania i zaangażowanie emocjonalne seniorów oraz piękne stroje, które często szyli sobie sami, są godne podziwu. Największe wrażenie zrobił na widzach Zespół Tańca Terapeutycznego „Babylon” z UTW w Myśliborzu. Piękna choreografia, stroje, rekwizyty, profesjonalizm taneczny występujących ( w różnym wieku) kobiet budziły podziw. Zespół był laureatem Ogólnopolskiego Konkursu ARS Seniorów w 2016 r. Uczestnicy wycieczki UTW z Gorzowa Wlkp. oprócz koncertów mieli też czas na spacery nad morzem i zjedzenie świeżej rybki w jednym z wielu barów. Wyjazd pomógł nam, jadącym, przyjrzeć się organizacji takiej imprezy dla seniorów i ewentualnie pomyśleć o wcieleniu tej idei „Aktywnych Seniorów” w Gorzowie Wlkp. Pełni wrażeń (bo płynięcie promem też robiło wrażenie) wracaliśmy do domu ze śpiewem na ustach.
Tekst: Bogumiła Gruse
zdjęcia: Grażyna Czarnecka
powrót do strony głównej