Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Książka o nas

Książka o nas

„My, trzydziestoletni” to książka o nas, o członkach Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku. Na początku 2023 roku nasz Uniwersytet obchodził 30-lecie. My, jego słuchacze, tak naprawdę mamy po trochę więcej. Ale dzięki uczestnictwu w UTW ciągle jesteśmy energiczni, roześmiani, po prostu młodzi.

 Najpierw my

W książce wydanej z okazji jubileuszu najpierw się prezentujemy w sekcjach lub w grupach, na zajęcia których uczęszczamy. Na pewno każdy członek UTW odnajdzie siebie, a także swoje nazwisko na liście. Niektórzy zapewne są na kilku zdjęciach, bo uczęszczają do kilku sekcji. Taka jest część pierwsza książki.

 Minione pięć lat

W części drugiej wspominamy wydarzenia z minionych pięciu lat, czyli  lat 2018 – 2023. Trudne to były lata, bo panowała pandemia, zajęcia zostały zawieszone. Ale gdy tylko było można, oprócz zajęć w sekcjach organizowaliśmy wycieczki, zabawy, konkursy, prezentowaliśmy się mieszkańcom Gorzowa podczas wielu imprez. W tym rozdziale zdjęcia i wspomnienia.

 Sekcja plastyczna

Trzecia część książki prezentuje tylko jedną naszą sekcję – plastyczną. A wyróżniona została dlatego, że przez 30 lat jej członkami było blisko 200 osób, że prowadzi własną galerię, że dzięki niej powstały setki obrazów, które zdobią nasze domy, a przede wszystkim dlatego, że od 30 lat pracuje bez przerwy pod kierunkiem tego samego instruktora – Eugeniusza Jaszkula. Dowodem jej znaczenia jest zamieszczona w książce galeria obrazów członków sekcji plastycznej.

Do kupienia

Książkę przygotowali członkowie UTW. Pod kierunkiem Krystyny Kamińskiej w zespole pracowali: Bernarda Burghardt, Krystyna Karcz, Marta Kotowicz, Eugeniusz Jaszkul. Wykorzystano zdjęcia członków sekcji fotograficznej UTW.

Książka jest do kupienia w sekretariacie UTW.

Tekst: Krystyna Kamińska

powrót do strony głównej