Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Miłość nie zna granic

Miłość nie zna granic ani wieku

14 lutego 2019 roku, w popołudniowych godzinach walentynkowego czwartku, w miłej i nastrojowej atmosferze spotkali się słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku i członkowie Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Gorzowie Wlkp. Była to kolejna okazja do zaprezentowania przed studenckim gronem talentów wokalnych oraz twórczości poetyckiej w interpretacji autorów.
Walentynkowy koncert w sali wykładowej UTW otworzył Czesław Ganda krótką historią o rodowodzie święta i życzeniami, częstując wszystkich słodkimi kulkami rafaello przy wtórze piosenki śpiewanej przez Oliwię Królikowską. Oliwia – młoda i piękna wokalistka z RSTK – umilała jeszcze wielokrotnie spotkanie znanymi utworami, jak np. przebojem Celine Dion „My heart will go on”, czy „Tańczącymi Eurydykami” z repertuaru Anny German.
Swoją poezję, najczęściej o tematyce lirycznej, przedstawiły: Grażyna Zarębska, Jadwiga Łowkis, Krystyna Dziewiałtowska-Gintowt. Krystyna Woźniak, tym razem na wesoło, opowiedziała o życiu „W kamienicy na Pradze”. Natomiast rozbawiła wszystkich swoimi świetnie interpretowanymi tekstami Janka Jurgowiak. Atrakcją były również prezentowane przez Ferdynanda Głodzika humorystyczne wiersze z jego „Księgi imion”, opisujące m. in.: Jadwigę, Lucjana, Urszulę, Irenę, Teresę.
Występy literackie przeplatały piosenki Oliwii oraz zespołu wokalnego UTW „Optymistki”, kierowanego przez Stanisława Węgrzyna. Widownia chętnie podśpiewywała razem z nimi teksty znanych utworów, jak: „Milion białych róż”, „Wakacje z blondynką” czy „Tańczmy”.
Po koncercie, rozśpiewani seniorzy w dobrych nastrojach przenieśli się do piwnicznej galerii sekcji plastyków i tam miło spędzili czas, gawędząc przy słodkościach, owocach i muzyce. Tym razem mieliśmy możliwość uczestniczyć w recitalu wokalistki Mai Trepczyńskiej – uczennicy Szkoły Muzycznej I stopnia im. W. J. Ciesielskiego w Gorzowie Wlkp. Dała ona również popis gry na saksofonie. Repertuar bardziej nadawał się do słuchania niż tańczenia, ale jakość wykonania imponowała. Justyna Głażewska – towarzysząca Mai nauczycielka – zdradziła mi, że dziewczyna będzie uczestniczyć następnego dnia w castingu „Szansy na sukces”. Trzymajmy kciuki!
Studenci UTW, jak zwykle, pokazali, że są świetną widownią i potrafią się wspaniale bawić. Kto nie był, niech żałuje.

Tekst: Krystyna Dziewiałtowska-Gintowt

Zdjęcia : Anna Zaborowska

powrót do strony głównej