Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Mrzeżyno przed sezonem

Mrzeżyno przed sezonem

29 kwietnia 2023 r. powróciła z Mrzeżyna pierwsza grupa wczasowiczów z UTW. W Spa-Medical „Piramida” były nie tylko wczasy, ale także szansa na poprawienie zdrowia. Oferta obejmowała dwa zabiegi rehabilitacyjne, a do tego poranną gimnastykę, możliwość korzystania z sali z przyrządami do ćwiczeń oraz z podobnymi przyrządami na świeżym powietrzu. Także kijki do nordic walking, by nieustannie spacerować po plaży i po lesie. A za dodatkową opłatą wiele przyjemności dla ciała.
Po południu i wieczorem bardzo ciekawe i mądre zajęcia proponował pan Krzysztof Kubacki. Jak opowiadał o Trzebiatowie, Mrzeżynie i Rogowie zobaczcie na stronie  https://www.facebook.com/discoverpomeraniapl/videos/536407083929811

Były także wycieczki nawet do Berlina i dalekiego Poczdamu.
Bardzo dobre warunki hotelowe i obfite, różnorodne posiłki to kolejne atuty „Piramidy”.
Wczasy przed sezonem mają ten urok, że na naszych oczach cała miejscowość się szykuje do otwarcia: wszystko się maluje, odświeża, także buduje, a na końcu zaprasza gości. Szkoda, że wyjeżdżaliśmy właśnie w pierwszym dniu długiego weekendu, bo nie zobaczyliśmy pełnej oferty Mrzeżyna. Ale dobrze, że byliśmy przed otwarciem, bo tak szerokiej i pustej plaży już się nie zobaczy, bo na ulicach panował spokój, a otwarte sklepy i kawiarnie były niemal do tylko naszej dyspozycji.
Pogoda była taka jak w kwietniu: przeplatało się lato z chłodami wiosny, ale nie padał deszcz, więc spacery nad morzem były bardzo miłe. Byle tyko mieć na sobie skafander z kapturem. Ważne też, że dzień był długi, a zachody słońca równie piękne jak w lecie. Tyle że po godzinie ósmej, a nie dziesiątej.
Naprawdę warto pojechać nad morze głęboko przed sezonem.
Ten wyjazd oraz następne do Mrzeżyna zorganizowała Waleria Waskunowicz. Dziękujemy.

Tekst: Krystyna Kamińska
Zdjęcia: Krzysztof Kubacki, Stanisław Burba

powrót do strony głównej