Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

NADZWYCZAJNE WALNE ZGROMADZENIE DELEGATÓW

NADZWYCZAJNE WALNE ZGROMADZENIE DELEGATÓW
UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU
W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM

16 września 2021 r. Czwartek pochmurnym spojrzeniem zajrzał w okna bloków i deszcz wyprowadził parasole na chodniki miasta. W tej jesiennej scenerii delegaci gorzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku spotkali się w Miejskim Centrum Kultury.
Sala widowiskowa wypełnia się słuchaczami. Przy wejściu panie Karolina i Sylwia (pracownice sekretariatu) mierzą wszystkim przybyłym temperaturę i wydają mandaty wyborcze. Słychać rozmowy słuchaczy. Najczęściej takie słowa: Nareszcie możemy się spotkać, porozmawiać. Wraca trochę normalności. Cieszymy się, że nasz Uniwersytet otworzył działalność od września. Sala wrze niczym w ulu. Rozmowy jak przed pandemią.
Zebranie rozpoczyna się w drugim terminie. Otwiera je Czesław Ganda -prezes stowarzyszenia UTW w Gorzowie Wlkp. Na przewodniczącego wybrano Zbigniewa Radziocha, który prowadził dalsze obrady. Sekretarzem zebrania została Alicja Markowska. Następnie wybrano protokólantów: Jolantę Żuchowską i Halinę Urban, Komisję Mandatowo-Wyborczą stanowili: Halina Świątkowska i Jarosław Kręgielski, Komisję Uchwał i Wniosków: Jadwiga Chądzyńska-Pawlikowska i Elżbieta Białecka. Przedstawiciel Komisji Mandatowo-Wyborczej Jarosław Kręgielski stwierdził, że zebranie jest prawomocne. Prezes Czesław Ganda odczytał sprawozdanie z działalności stowarzyszenia za rok akademicki 2020-2021, a także przybliżył imprezy zaplanowane w najbliższym czasie:
*16-21.09. 2121 – plener malarski w Pobierowie
* 01-05.10.2021– wyjazd integracyjny do Goszczanowa
* 16.10.2021 – Lubuski Turniej Brydża Sportowego pod patronatem prezydenta miasta Gorzowa Wlkp. Jacka Wójcickiego
* 16-30.10.2021 – turnus rehabilitacyjny w Międzywodziu
* 14-18.11.2021 – Długie – warsztaty pod hasłem „Aby trudne stało się łatwym”.

Przypomniał również, że na stronie internetowej naszego stowarzyszenia: www.utw-gorzow.pl prezentowane są działania różnych sekcji oraz sprawozdania z wyjazdów, wycieczek, wykładów, spotkań, wernisaży, prac wolontariatu, koncertów chóru i spotkań z zaprzyjaźnionymi organizacjami partnerskimi.

Na zakończenie przytoczył credo Uniwersytetu Trzeciego Wieku: Sposób spędzania jesieni życia, jego jakość zależy wyłącznie od nas samych, od naszej aktywności, pozytywnego nastawienia, woli bycia potrzebnym. Nie wybierajmy zatem starości. Wybierajmy festiwal radości, wiosnę jesienią, spełniajmy marzenia.
Kolejne sprawozdania odczytali:
– Rachunkowo-księgowe za rok 2020 – księgowa stowarzyszenia – Sylwia Nowosad -Wielgos,
– Komisji Rewizyjnej – Ryszarda Łąka
– Z działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Strzelcach Krajeńskich – Halina Świątkowska
Wszystkie sprawozdania zostały przegłosowane i przyjęte przez delegatów UTW w Gorzowie Wlkp.
Przyszedł czas na dyskusję. Marta Kotowicz skierowała pytanie do prezesa Czesława Gandy, gdzie odbędą się zajęcia aromatoterapii? Odpowiedź: w sali wykładowej przy ul. Jagiełły 15, zajęcia poprowadzi Agnieszka Przybył.

Czesław Ganda poinformował, że na posiedzeniu Zarządu utworzono i zatwierdzono uchwałę dotyczącą ograniczenia przyjęcia do UTW dla osób, które nie są jeszcze zaszczepione. Chodzi o bezpieczeństwo pozostałych słuchaczy. Do dyskusji dołączył się Bronisław Sikorski, który opowiadał, że kiedy jeździł po Polsce w czasie wakacji, rozmawiał z przedstawicielami Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Wszyscy stwierdzili, że mają takie same problemy co my i też przyjmują tylko słuchaczy zaszczepionych. Bo chodzi o bezpieczeństwo słuchaczy. Trzeba robić wszystko, by ustrzec się epidemii. Powiedział również, że popiera wniosek przedstawiony przez prezesa Czesława Gandę. Uchwała została poddana pod głosowanie i została przyjęta (jedna osoba się wstrzymała, jedna była przeciw). Bronisław Sikorski dał propozycję, aby organizować dla słuchaczy UTW jednodniowe wycieczki edukacyjne. Na koniec zebrania Marta Kotowicz zadała pytanie, czy nadal obowiązuje ten sam regulamin na zajęciach w sekcjach? Prezes odpowiedział, że nadal należy zachować środki bezpieczeństwa: dystans, dezynfekcję rąk i maseczki.
Na tym zebranie się zakończyło. Jeszcze chwila rozmów. Wychodzimy uśmiechnięci pełni świeżej energii do działania, bo my wybraliśmy wiosnę jesienią. I będziemy spełniać swoje marzenia.

Tekst: Krystyna Woźniak
Zdjęcia: Marta Kotowicz

powrót do strony głównej