Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Pokaz aktywności seniorów

Pokaz aktywności seniorów

 

Gimnastyka rehabilitacyjna z Tomaszem Jedrzejczakiem

„…Każde pokolenie ma własny czas
Każde pokolenie chce zmienić świat
Każde pokolenie odejdzie w cień
A nasze – nie…”
Z piosenką „Pokolenie” z repertuaru Kombi w tle słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku (grupa uczęszczająca na taniec terapeutyczny) rozpoczęła 11 października 2016 na Starym Rynku w Gorzowie Wlkp. pokaz aktywności seniorów w ramach XVIII Lubuskiego Tygodnia Seniora. Oczywiście najpierw było powitanie Prezesa UTW Czesława Gandy.
Gimnastyka z Andrzejem Stankowskim

Chcieliśmy też zachęcić tych, którzy z jakiegoś powodu obawiają się ćwiczeń, pokazać, że nie są one trudne, a przy okazji można się dobrze bawić. Niektóre zajęcia – nordic walking, gimnastyka w Parku Siemiradzkiego odbywają się bez względu na pogodę, niestraszny ani deszcz, ani mróz.

Po tańcu odbyły się bardzo urozmaicone ćwiczenia z prowadzącym mgr. Andrzejem Stankowskim. Rekwizytami były kijki i parasole. Do tej gimnastyki chętnie włączyli się również ci, którzy czekali na dr. Tomasza Jędrzejczaka z AWF. Rozgrzaliśmy się tak, że niepotrzebna już była rozgrzewka, od której rozpoczynane są zajęcia z gimnastyki rehabilitacyjnej. Pan Tomek zawsze prowadzi zajęcia z humorem, teraz też było wesoło. Ćwiczyliśmy tylko w pozycji stojącej, a na sali są również ćwiczenia na siedząco i leżąco. Na zakończenie jeszcze raz taniec do piosenki „Pokolenie” z pięknymi słowami Jacka Cygana, a że kroki nie były trudne, to również włączyły się osoby „nietańczące”. Rozgrzaliśmy się…rozbawiliśmy…i o to też chodziło.
ASOS 2014 – 2020 – to Rządowy Program na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 – 2020. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zakłada praktyczne włączenie sektora organizacji pozarządowych do działań służących zaangażowaniu seniorów, aby mogli starzeć się w sposób zdrowy i aktywny.
Kijki i parasole w akcji.
Taniec terapeutyczny
Tekst: Dana Gołąbek
Zdjęcia: Ewa Wasilewska i Krystyna Zwolska
powrót do strony głównej