Polsko-Ukraińskie Spotkanie Integracyjne

W terminie od dnia 20.09. do  dnia 23.09.2022 r. zrealizowany został  polsko-ukraiński wyjazd integracyjny do Goszczanowa, dofinansowany ze środków Województwa Lubuskiego. Ośrodek był doskonale wyposażony i przygotowany na przyjęcie uczestników naszego projektu.

Pierwszego dnia po przyjeździe do Goszczanowa odbyło się spotkanie organizacyjne, na którym dokonaliśmy podziału obowiązków i zadań. W tym samym dniu odbył się Polsko-Ukraiński Wieczór Integracyjny , który obejmował wspólny śpiew, taniec i wzajemne poznawanie kultury i tradycji naszych narodów. Postanowiliśmy opanować jedną piosenkę ukraińską p.t.:”Kwitnie oset” i polską p.t.: „Gdybym miał gitarę”. Ustaliliśmy, że obie melodie będą nam towarzyszyć przez cały pobyt.

Następnego dnia zwiedziliśmy Goszczanowo i urokliwe zakątki otuliny Puszczy Noteckiej. W godzinach popołudniowych zorganizowaliśmy wspólne warsztaty plastyczne realizowane w różnych formach. Wieczorem przygotowaliśmy ognisko połączone ze śpiewem i rozmowami polsko-ukraińskimi.

W dniu 22.09.2022 r. odbyło się spotkanie z członkami Rady Sołeckiej, które bardzo dobrze przygotował miejscowy sołtys. Z inicjatywy sołtysa odbyło się ono z okazjonalnym poczęstunkiem i przebiegło w bardzo miłej atmosferze. W godzinach wieczornych w tym dniu zaprezentowany został dorobek warsztatów plastycznych w formie wystawy. Na wernisaż naszych prac przybyli także mieszkańcy.

Dnia 23.09.2022 r. podsumowaliśmy pobyt i w serdecznej atmosferze zakończyliśmy realizację projektu.

Tekst : Edward Korban
Zdjęcia: Eugeniusz Jaszkul

Projekt „Polsko-Ukraińskie Spotkanie Integracyjne ” dofinansowane ze środków Województwa Lubuskiego