Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Seniorzy do dzieła

Seniorzy do dzieła

 

27 marca 2019 roku Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Z. Herberta w Gorzowie Wlkp. otworzyła swoje podwoje dla seniorów. W tym pięknym, wiosennym dniu w Klubie Seniora zgromadzili się nie tylko słuchacze gorzowskiego UTW, a również ci z poza. O godz.13.00 odbyło się spotkanie z panią minister rodziny, pracy i polityki społecznej – Elżbietą Rafalską.
Klub wypełnia się po brzegi, dostawiane są krzesła, rozmowy cichną, bo właśnie oczekiwany gość się zjawił. Pani Elżbieta, gorzowianka, bardzo serdecznie przywitała się z seniorami. Zrobiło się ciepło, nawet zaciekawione słońce przez okno zajrzało do środka.
A wszystko z powodu promesy dla Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gorzowie Wlkp. przyznanej przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Osób Starszych na lata 2014-2020 – ASOS, edycja 2019. Głównym celem projektu jest poprawa jakości oferty edukacyjnej skierowanej do słuchaczy UTW. Projekt ma charakter wielopłaszczyznowy, obejmuje różnorodną aktywność, m.in. sport, rekreację, turystykę, informatykę, kulturę oraz rozwijanie pasji twórczych. Pani minister przekazała promesę w wysokości 136 tys. zł na ręce prezesa UTW w Gorzowie Wlkp. – pana Czesława Gandy.
Posypały się brawa. Pani minister powiedziała m.in. „Uważam, że bardzo ważne, by seniorzy mieli przestrzeń i możliwości do realizacji aktywności, dlatego z wielką przyjemnością wręczam dzisiaj promesę na realizację projektu „Seniorzy do dzieła”. Dodała jeszcze (ze szczerym uśmiechem): „Jak tylko skończy pracę w Warszawie, to zapisze się do grona słuchaczy gorzowskiego UTW”.
A później były rozmowy przy kawie, herbacie, wspaniałym serniku. Jednak wszystko co miłe, też się kończy i spotkanie z panią minister dobiegło końca. Jeszcze tylko wspólne zdjęcie.

Tekst: Krystyna Woźniak
Zdjęcia: Ola Czarnecka, Krystyna Karcz, Grażyna Świątek, Ewa Wasilewska

powrót do strony głównej