Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Spotkanie noworoczne w Strzelcach Krajeńskich

Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu

 

Tuż przed oficjalnym rozpoczęciem spotkania, od lewej: Przew.Rady Pow.- Marek Halasz, starosta -Edward Tyranowicz, Pani Danuta studentka UTW w Strzelcach Krajeńskich, prezes UTW w Gorzowie wlkp. – Czesław Ganda i honorowy prezes UTW w Gorzowie wlkp. – Edward Korban

Piątek, 29 stycznia, to dzień zarezerwowany dla UTW w Strzelcach Krajeńskich.
Pogoda dopisuje, słońce przyjaźnie zagląda przez szybę samochodu, aura wiosenna, nawet wróble utulone ciepłem podskakują wesoło po chodniku. Podróż przebiegła spokojnie i o godz. 10 dojechaliśmy na miejsce docelowe.
Na toast za powodzenie
Uroczystość spotkania noworocznego odbywała się w Strzelecko Krajeńskim Domu Kultury. Przywitała nas pani Alicja Żołędziewska – Dzioch, prezes UTW w Strzelcach Krajeńskich.
Przysmaki w całej krasie
Sala widowiskowa Domu Kultury na czas uroczystości przemieniła się w salę bankietową. Ustawione stoły przy , których siedzą zaproszeni goście i słuchacze UTW.
Niech ten rok, przyniesie wszystkim wiele radości i szczęśliwych dni – życzy pani Alicja
Program rozpoczęła pani prezes, która po powitaniu gości, wśród , których byli: burmistrz miasta – Mateusz Feder, wice burmistrz – Mateusz Karkoszka, starosta -Edward Tyranowicz, Przew.Rady Pow.- Marek Halasz, dyr. Domu Kultury – Eryk Szurko, prezes UTW w Gorzowie Wlkp. – Czesław Ganda ,honorowy prezes UTW w Gorzowie wlkp. – Edward Korban.
starosta Edward Tyranowicz wręcza upominek.
głos ma burmistrz Mateusz Feder
Nastepnie pani Alicja życzyła wszystkim” wielu sił do pokonywania codziennych trudności i radości ze wszystkich sukcesów . Niech ten rok przyniesie same spokojne i szczęśliwe dni.”
Jan Popis – dał wyjątkowy popis swojego talentu
Po życzeniach pani prezes, został zaprezentowany program artystyczny, w którym wystąpili uczniowie Zespołu Szkół wStrzelcach Krajeńskich.
Pierwszy wystąpił Jan Popis – obdarzony ciepłym, głębokim barytonem, następnie prezentowały się trzy wokalistki : Sara Łęgowska, Agata Olejniczak, Joanna Zielińska (uczennice gimnazjum)na zakończenie programu wystąpił ponownie Jan Popis.
Wokaliści z Zespołu Szkół w Strzelcach Krajeńskich
Publiczność nagrodziła gromkimi brawami młodziutkich solistów. Po części artystycznej głos zabrali: burmistrz i starosta, którzy na ręce pani prezes wręczyli kosze pełne słodkości . Następnie głos zabrali : prezes UTW z Gorzowa wlkp. i prezes honorowy również z UTW z Gorzowa Wlkp.
Życzę państwu pogody ducha i ciepłego uśmiechu na co dzień – mówi Czesław Ganda
Po miłych i serdecznych słowach czas na życzenia, korki od szampanów wystrzeliły, złoty trunek zalśnił w kielichach. Po życzeniach czas na strawę i tu kolejny popis, tym razem kunsztu kulinarnego. Smakołyki przygotowane przez studentki UTW zachęcały swoim wyglądem do konsumpcji. Wszystko było tak smaczne jak się prezentowało. Jeszcze rozmowy w kuluarach, czas na uśmiechy, uściski.
Nie ma jak taniec
A z płyty uniosła się muzyka, zawisła pod sufitem, by opadając delikatnie muskać zgromadzonych gości i porwać ich w swoje objęcia. Czas upłynął szybko, przecież wiadomo, że w miłej i serdecznej atmosferze nie spoglądamy na zegarek.
My tu jesteśmy naprawdę szczęśliwe
Jednak czas wracać. Słonce nadal świeciło, można powiedzieć pogoda marcowa chociaż w kalendarzu styczeń.
Tekst: Krystyna Woźniak
Zdjęcia: Krystyna Wożniak i Czesław Ganda
powrót do strony głównej