Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Spotkanie opłatkowe 2017

 

Opłatkowe spotkanie z kolędą

ganda
Zebranych gości przywitał prezes UTW z Gorzowa Wlkp. Czesław Ganda
 

W bieżącym roku akademickim spotkanie opłatkowe odbyło się 28 grudnia 2017 roku w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wlkp. Wspólny, uroczysty wieczór to okazja do spotkania wszystkich członków Gorzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, ale również przyjęcia wielu zaproszonych gości. Wśród nich byli słuchacze naszych filii Uniwersytetów z Kostrzyna, Sulęcina i Skwierzyny, a także z zaprzyjaźnionych UTW z Witnicy, Bogdańca, Międzyrzecza i Zielonej Góry. Byli także przedstawiciele seniorów ze Słubic i Frankfurtu n/Odrą. Miasto Gorzów reprezentował prezydent miasta Jacek Wójcicki, z Urzędu Marszałkowskiego gościliśmy dyr Zarządu Małgorzatę Łukiewską, prof. Paweł Leszczyński przyjął zaproszenie w imieniu miejscowej Akademii im. Jakuba z Paradyża, gościliśmy także Krystynę Sibińską posłankę na Sejm RP.

ganda
Frekwencja dopisała

Każdy wieczór wigilijny kojarzy się nam z pięknymi kolędami, opłatkiem i smacznym jedzeniem. To wszystko przygotował Samorząd UTW przy wsparciu członków Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury oraz gospodarzy obiektu – Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej. Całością kierował nasz prezes Czesław Ganda, twórca scenariusza i reżyserii spektaklu.

ganda
Chór UNIWEREK z UTW w Gorzowie Wlkp. pod dyrekcją Szczepana Kaszyńskiego

W części pierwszej najważniejsze było śpiewanie – chóralne, indywidualne i wspólne w formie karaoke. Wieczór rozpoczął nasz chór „Uniwerek” pod dyrekcją Szczepana Kaszyńskiego, śpiewając kolędy „Dlaczego dzisiaj” i „Pasterzu, Pasterzu”. Pięknie zabrzmiały wiersze okołobożonarodzenioe w wykonaniu autorów – Grażyny Zarębskiej, Romana Habdasa, Krystyny Dziewiałtowskiej – Gintowt, Janiny Jurgowiak, Ewy Kosickiej, Ferdynanda Głodzika, Łucji Fice oraz Krystyny Woźniak. Wszyscy znamy kilka kolęd i chętnie je śpiewamy. Pomógł nam w tym duży ekran z wyświetlanymi pełnymi tekstami utworów. Nuciliśmy cicho znane kolędy w czasie występów solistów – Oliwii Królikowskiej, Marzeny Szumlańskiej – Śron, Mileny Ruckiej i Łukasza Reksa. Swój repertuar zaprezentował również chór „Moderato” z UTW Zielona Góra pod dyrekcją Bernarda Grupy, śpiewając kolędy „Gdy się Chrystus rodzi”, „Radość dziś nastała”, „Tobie mały panie”. Zespół Wokalny UTW w Gorzowie Wlkp.,prowadzony przez Stanisława Węgrzyna, zaśpiewał dwie kolędy – „Lulaj go matko, lulaj” i „Śliczna gwiazda”.

ganda
Wokaliści

W drugiej części wieczoru otrzymaliśmy błogosławieństwo i życzenia noworoczne od księdza prałata Zbigniewa Kobusa – proboszcza Parafii Katedralnej w Gorzowie Wlkp. Do wspólnych życzeń dołączyli się zaproszeni goście, a miłym akcentem ciepłych słów były drobne upominki wręczone na ręce prezesa Czesława Gandy. W dalszej części uroczystości nastąpiło dzielenie się opłatkiem i słodki poczęstunek przy bogato nakrytym stole, przygotowanym przez Samorząd UTW pod kierunkiem Romana Kasperskiego. W pracach uczestniczyły panie: Zofia Matyasz, Janina Dolna, Teresa Filipczuk i Irena Łabowicz. Kolorowe dekoracje świąteczne na stole zostały wykonane przez panie z sekcji fotograficznej pod kierunkiem Oli Czarneckiej. Smakołyki i dobra kawa były okazją do miłych spotkań, uśmiechu a może i wspomnień.

ganda
Świąteczny nastrój udzielił się wszystkim uczestnikom spotkania

Takie imprezy jak ta łączą ludzi, wyzwalają wzajemną życzliwość, niosą radość i pogodę ducha.”Opłatkowe Spotkanie z Kolędą” to radosny akcent odchodzącego roku 2017 i nadzieja na lepsze chwile w przyszłym 2018 roku.

ganda
Wiersz własny DZIEŃ, W KTÓRYM ŁAMIĄ SIĘ MYŚLI prezentuje Grażyna Zarębska
 

ganda
BYŁY URODZINY CHRYSTUSA to wiersz okołobożonarodzeniowy Krystyny Wozniak
 

ganda
Chór MODERATO z Zielonogórskiego UTW pod dyrekcja Bernarda Grupy
 

ganda
Zaproszeni goście złożyli życzenia świąteczno-noworoczne wraz z upominkami
 

ganda
Ksiądz prałat Zbigniew Kobus – proboszcz Parafii katedralnej udzielił wszystkim błogosławieństwa
 

ganda
Dzielenie się opłatkiem
 

ganda
Składanie życzeń
 

ganda
Pięknie nakryty stół był dla każdego miłym akcentem wieczoru
 

ganda
Słuchacze naszego UTW
 

ganda
Życzenia składają sobie Czesław Ganda i Krystyna Dziewiałtowska – Gintowt
 

ganda
Był czas na drobne pogaduszki
 

ganda
Poczęstunek we wspólnym gronie
 

ganda
Dekoracja świąteczna przygotowana przez sekcje fotograficzną
Tekst: Marta Kotowicz
Zdjęcia: Ola Czarnecka, Ewa Wasilewska, Barbara Krupecka, Eugeniusz Jaszkul
powrót do strony głównej