Spotkanie opłatkowe 2017

Opłatkowe spotkanie z kolędą

Zebranych gości przywitał prezes UTW z Gorzowa Wlkp. Czesław Ganda

W bieżącym roku akademickim spotkanie opłatkowe odbyło się 28 grudnia 2017 roku w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wlkp. Wspólny, uroczysty wieczór to okazja do spotkania wszystkich członków Gorzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, ale również przyjęcia wielu zaproszonych gości. Wśród nich byli słuchacze naszych filii Uniwersytetów z Kostrzyna, Sulęcina i Skwierzyny, a także z zaprzyjaźnionych UTW z Witnicy, Bogdańca, Międzyrzecza i Zielonej Góry. Byli także przedstawiciele seniorów ze Słubic i Frankfurtu n/Odrą. Miasto Gorzów reprezentował prezydent miasta Jacek Wójcicki, z Urzędu Marszałkowskiego gościliśmy dyr Zarządu Małgorzatę Łukiewską, prof. Paweł Leszczyński przyjął zaproszenie w imieniu miejscowej Akademii im. Jakuba z Paradyża, gościliśmy także Krystynę Sibińską posłankę na Sejm RP.

Frekwencja dopisała

Każdy wieczór wigilijny kojarzy się nam z pięknymi kolędami, opłatkiem i smacznym jedzeniem. To wszystko przygotował Samorząd UTW przy wsparciu członków Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury oraz gospodarzy obiektu – Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej. Całością kierował nasz prezes Czesław Ganda, twórca scenariusza i reżyserii spektaklu.

Chór UNIWEREK z UTW w Gorzowie Wlkp. pod dyrekcją Szczepana Kaszyńskiego

W części pierwszej najważniejsze było śpiewanie – chóralne, indywidualne i wspólne w formie karaoke. Wieczór rozpoczął nasz chór „Uniwerek” pod dyrekcją Szczepana Kaszyńskiego, śpiewając kolędy „Dlaczego dzisiaj” i „Pasterzu, Pasterzu”. Pięknie zabrzmiały wiersze okołobożonarodzenioe w wykonaniu autorów – Grażyny Zarębskiej, Romana Habdasa, Krystyny Dziewiałtowskiej – Gintowt, Janiny Jurgowiak, Ewy Kosickiej, Ferdynanda Głodzika, Łucji Fice oraz Krystyny Woźniak. Wszyscy znamy kilka kolęd i chętnie je śpiewamy. Pomógł nam w tym duży ekran z wyświetlanymi pełnymi tekstami utworów. Nuciliśmy cicho znane kolędy w czasie występów solistów – Oliwii Królikowskiej, Marzeny Szumlańskiej – Śron, Mileny Ruckiej i Łukasza Reksa. Swój repertuar zaprezentował również chór „Moderato” z UTW Zielona Góra pod dyrekcją Bernarda Grupy, śpiewając kolędy „Gdy się Chrystus rodzi”, „Radość dziś nastała”, „Tobie mały panie”. Zespół Wokalny UTW w Gorzowie Wlkp.,prowadzony przez Stanisława Węgrzyna, zaśpiewał dwie kolędy – „Lulaj go matko, lulaj” i „Śliczna gwiazda”.

Wokaliści

W drugiej części wieczoru otrzymaliśmy błogosławieństwo i życzenia noworoczne od księdza prałata Zbigniewa Kobusa – proboszcza Parafii Katedralnej w Gorzowie Wlkp. Do wspólnych życzeń dołączyli się zaproszeni goście, a miłym akcentem ciepłych słów były drobne upominki wręczone na ręce prezesa Czesława Gandy. W dalszej części uroczystości nastąpiło dzielenie się opłatkiem i słodki poczęstunek przy bogato nakrytym stole, przygotowanym przez Samorząd UTW pod kierunkiem Romana Kasperskiego. W pracach uczestniczyły panie: Zofia Matyasz, Janina Dolna, Teresa Filipczuk i Irena Łabowicz. Kolorowe dekoracje świąteczne na stole zostały wykonane przez panie z sekcji fotograficznej pod kierunkiem Oli Czarneckiej. Smakołyki i dobra kawa były okazją do miłych spotkań, uśmiechu a może i wspomnień.

Świąteczny nastrój udzielił się wszystkim uczestnikom spotkania

Takie imprezy jak ta łączą ludzi, wyzwalają wzajemną życzliwość, niosą radość i pogodę ducha.”Opłatkowe Spotkanie z Kolędą” to radosny akcent odchodzącego roku 2017 i nadzieja na lepsze chwile w przyszłym 2018 roku.

Wiersz własny DZIEŃ, W KTÓRYM ŁAMIĄ SIĘ MYŚLI prezentuje Grażyna Zarębska

BYŁY URODZINY CHRYSTUSA to wiersz okołobożonarodzeniowy Krystyny Wozniak

Chór MODERATO z Zielonogórskiego UTW pod dyrekcja Bernarda Grupy

Zaproszeni goście złożyli życzenia świąteczno-noworoczne wraz z upominkami