Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Spotkanie z kolędą

Spotkanie z kolędą

Tradycją się stało, że przed świętami Bożego Narodzenia spotykamy się, by wspólnie śpiewać kolędy i życzyć sobie tego, co najlepsze. Na kolejne spotkanie do Miejskiego Centrum Kultury zaprosił Zarząd UTW w dniu 15 grudnia 2023. W ładnie udekorowanej sali widowiskowej ustawiono długie stoły nakryte białymi obrusami z obfitością ciast i owoców na paterach. Przy tych stołach zasiedli członkowie UTW oraz zaproszeni goście.
Uroczystość prowadziły panie: Halina Urban – prezes i Teresa Heluszka – wiceprezes. Po życzeniach złożonych przez obie szefowe głos zabierali przedstawiciele władz: Jan Kaczanowski – przewodniczący i Anna Kozak – członkini Rady Miasta w imieniu swoim oraz prezydenta Jacka Wójcickiego. Życzyli nam zdrowia, radości życia i spotkania w takim komplecie w roku następnym. Podobne życzenia miał dla nas Paweł Podkański z Gorzowskiej Rady Seniorów oraz przyjaciele z innych środowisk.
Śpiewanie kolęd rozpoczął chór Uniwerek z naszego UTW pod dyrekcją Szczepana Kaszyńskiego. Przedstawił trzy kolędy raczej mało znane, ale łatwe i miłe w odbiorze.
Prawdziwym wydarzeniem był występ pracującej dopiero od października sekcji tańca terapeutycznego pod kierunkiem Anny Dębickiej. Panie w białych strojach z powiewającymi białymi wstążkami wykonały walca do muzyki Abla Korzeniowskiego. W kolorowych światłach wyglądały pięknie wykonując płynne figury i ruchy walca. Nagrodzone zostały gorącymi brawami.
Kolejny blok kolęd wykonał chór „Cantare” z Klubu Kultury Jedynka pod kierunkiem Zofii Raubo i z akompaniamentem Stanisława Dobrzańskiego. Chór śpiewał znane kolędy, więc się włączaliśmy do wspólnego śpiewania. Między kolejnymi punktami programu prezentowane były wiersze o Bożym Narodzeniu, a także razem śpiewaliśmy kolędy w formule karaoke, czyli z podkładem muzycznym i tekstem prezentowanym na ekranie. Tu prym wiodła Jadwiga Puchała, która na zakończenie części artystycznej jeszcze zaśpiewała kilka swoich piosenek.
Nadszedł czas na dzielenie się opłatkiem i składanie sobie życzeń. W UTW niewiele mamy okazji do spotkania wszystkich członków. Jest nas przecież ponad 500. Teraz była okazja nie tylko do życzeń, ale do zamienienia kilku słów ze znajomymi, z którymi już nie mamy wspólnych zajęć, z którymi mijamy się na korytarzu, z nowymi członkami, których dopiero tu poznajemy. Dość długo trwały te rozmowy zainicjowane Świętami Bożego Narodzenia i wspólnym śpiewaniem kolęd.
Tekst: Krystyna Kamińska
Zdjęcia: Krystyna Karcz

Więcej relacji zdjęciowej na str. Internetowej: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=krystynakarcz&set=a.10220998867401615

powrót do strony głównej