Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Spotkanie z partnerami niemieckimi w Słubicach

SPOTKANIE INTEGRACYJNE ZARZĄDU UTW Z GORZOWA ZE STOWARZYSZENIEM URANIA Z FRANKFURTU n/ Odrą

 

Gorzowska delegacja

W dniu 10.02.2015 r. w Słubicach, w Collegium Polonicum odbyło się spotkanie Zarządu UTW ze Stowarzyszeniem „Urania”, organizacją seniorów we Frankfurcie n/Odrą. W spotkaniu jako tłumacz brał udział Hubert Konetzny rzecznik Zarządu Polsko – Niemieckiej Akademii Seniorów. Ustalono, by wspólnie zorganizować konferencję na temat „70 lat pokoju” w dniu 8.05.2015 r.(piątek).
Wystąpienie Gospodarzy
Wykład wygłosi prof. Benecke, pracownik Uniwersytetu Viadrina. Prezes UTW Czesław Ganda zadeklarował kompetentnego wykładowcę ze strony polskiej. Miejscem spotkania będzie Gorzów Wlkp lub Kostrzyn. W związku z przygotowaniami do konferencji powołana zostanie grupa robocza 6 osób po 3 z każdej strony. Spotkanie grupy, najpóźniej za miesiąc. Koszty konferencji pokryją Urania i UTW po połowie, z tym że grupa niemiecka pokrywa koszty swojego wykładowcy. Prezes Uranii zadeklarował udział 15-20 osób w spotkaniu 8.05.2015 r.
Przy wspólnym stole
Poinformował też, że 18.04.2015 r. odbędzie się uroczysta impreza w Seelow, miejscowości upamiętniającej szturm Armii Czerwonej na Berlin. Urania będzie uczestniczyć w tej imprezie i gorąco zaprasza członków UTW. Prezes Czesław Ganda zaproponował zorganizowanie spotkań integracyjnych grup językowych z lektoratów polsko – niemieckich po 8.05.2015 r. Zaprosił także seniorów niemieckich na zakończenie roku akademickiego w Kostrzynie.
Po przerwie obiadowej w Collegium Polonicum odbył się wykład Jacka Jeremicza na temat „Rozwoju Gorzowa Wlkp i Ziemi Lubuskiej”, W którym udział wzięły koleżanki i koledzy z Uranii, polsko – niemieckiej Akademii Seniorów oraz Zarządu UTW w Gorzowie Wlkp.

Przed powrotem do Gorzowa

Tekst: Krystyna Mosoń
Zdjęcia: Stanisław Żuchowski
powrót do strony głównej