Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Triathlon Wielopokoleniowy w Gorzowie Wlkp.

I Gorzowski Triathlon Wielopokoleniowy

Dnia 4 czerwca 2022 r. odbył się I Gorzowski Triathlon Wielopokoleniowy. Organizatorami tego wydarzenia byli Gorzowska Rada Seniorów i Uniwersytet Trzeciego Wieku w Gorzowie Wielkopolskim.
Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Pani Poseł Krystyny Sibińskiej. Wydarzenie rozpoczęło się startem z Parkingu Agata Meble przy ulicy Myśliborskiej. Rowerzyści i piesi dotarli do bazy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie Wlkp. Powitał ich Prezes Pan Roman Maksymiuk, który zaproponował zwiedzanie bazy oraz przejażdżkę zabytkowym tramwajem. Chętni pojechali na Pole Golfowe autobusem MZK a rowerzyści na dwóch kołach. Główne atrakcje na Polu Golfowym to:
– nauka gry w golfa
– przejażdżka meleksem
– występy artystyczne chóru „Uniwerek” z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gorzowie Wlkp. i zespołu wokalnego „Optymistki ‘’
– Zumba Gold 50+ w wykonaniu Seniorek Uniwersytetu Trzeciego Wieku pod kierownictwem Joanny Najdek.
Innymi atrakcjami były: występy piosenkarki Nadii i poetki Ewy Kosickiej z UTW, młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego, „Chirliderki’’, Zespół Gorzowskie Seniorki w akcji oraz charakterystyczny taniec Romanii Dance w wykonaniu zespołu romskiego pod kierownictwem Ani Dębickiej. Kolejnymi atrakcjami były:
– pokaz masażu rehabilitacyjnego
– pokaz kosmetyczny.
Imprezę zakończył recital piosenkarsko- gitarowy w wykonaniu Jerzego Sobolewskiego (Radnego Miasta Gorzowa Wielkopolskiego). Wszystkim uczestnikom bardzo podobał się atrakcyjny, urozmaicony program.
Bardzo smakowały grillowane kiełbaski. Wielu z obecnych pytało, kiedy będą podobne kolejne wydarzenia dla Seniorów.
Do zobaczenia na następnych imprezach.

Tekst: Halina Urban
Zdjęcia: Krystyna Karcz, Wanda Marecka

 

powrót do strony głównej