Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Turnus rehabilitacyjny w Mielnie

TURNUS REHABILITACYJNY W MIELNIE

 

 

 

W Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym „Floryn” w Mielnie-Unieściu od 18. XI do 1. XII 2022 r., wypoczywało i brało zabiegi rehabilitacyjne sześć osób. Inicjatorem i zarazem opiekunem był Edward Korban, nasz prezes honorowy.

 

 

Wyjazd z pewnością można zaliczyć do udanych. ORW „Floryn” nie obniżył swoich lotów. Trzy podstawowe filary: zabiegi rehabilitacyjne, program i prawie domowa kuchnia to największe atuty tego ośrodka. Nadmienić tu należy też przystępną cenę.

Pogoda też nie zawiodła, a nawet niespodziewanie zaskoczyła trzydniową zimową i jednocześni słoneczną aurą. O tej porze, nad morzem to rzadkość. Zresztą wystarczy obejrzeć parę zdjęć w Kąciku Nietowarzyskim by przekonać się, że zima potrafi być urocza.

 

 

 

 

 

Czasami trudno było się zdecydować, czy wybrać spacer brzegiem morza, czy np. zumbę, pilates, albo ćwiczenia z gumą.

 

 

 

Dni wypełnione były po brzegi: zaczynały się poranną gimnastyką o 7.30, a kończyły po kolacji jeszcze dodatkowymi zajęciami typu: wieczorek taneczny, pieczenie kiełbasek przy ognisku, zajęcia kreatywne, czy spotkanie z pisarką. Jednak trzonem całego pobytu były zabiegi rehabilitacyjne zalecone przez lekarza i tych nikt nie opuszczał. Czas przeznaczony na poprawę zdrowia nie był uciążliwym obowiązkiem, ale bardziej formą świadomego zaangażowania na rzecz jego poprawy.

Tekst: Stanisław Burba
Zdjęcia – Krystyna Karcz, Stanisław Burba

powrót do strony głównej