Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Tydzień seniora

XVI Lubuski Tydzień Seniora

 

Gdy wreszcie zaufasz radości, gdy ją ukochasz, przekonasz się, że tańczysz ze wszystkim, co istnieje
Pierre Emmanuel

 

Od lewej : Czesław Ganda, Zofia Banaszak, Edward Korban

W dniach 6-11 października 2014 roku obchodzony był XVI Lubuski Tydzień Seniora. Patronat honorowy nad obchodami objęła Elżbieta Polak – Marszałek Województwa Lubuskiego.
zaraz, za momencik się zacznie
Uroczysta inauguracja odbyła się 6 października 2014 roku w Filharmonii Zielonogórskiej im. Tadeusza Bairda w Zielonej Górze. Zgodnie z szesnastoletnią tradycją obchody Lubuskiego Tygodnia Seniora promują aktywne uczestnictwo osób starszych w życiu rodzinnym, środowiskowym i społecznym. Na uroczystość przybyli przedstawicieli władz, m.in. Maciej Szykuła, v-ce marszałek Zarządu Województwa Lubuskiego, jak również słuchacze Uniwersytetów Trzeciego Wieku z całego regionu lubuskiego, w tym również przedstawiciele UTW w Gorzowie Wielkopolskim.
Teatr Tańca 50+ przy dźwiękach Elvisa
W trakcie uroczystości został rozstrzygnięty konkurs pod hasłem: „ Hobby mojej Babci, mojego Dziadka” skierowany do dzieci i młodzieży. Celem konkursu było pokazanie przez najmłodszych w jaki aktywny sposób spędzają czas wolny ich dziadkowie i jakie mają zainteresowania.
Grupa taneczna „ Arabeska” – Jeszcze parę przygód z losem
Program artystyczny rozpoczął Teatr Tańca 50+ działający przy Zielonogórskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Zaprezentował wiązankę tańców do piosenek Elvisa Presleya. Występ bardzo podobał się publiczności. Następnie na scenie pokazała się grupa taneczna „ Arabeska” z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Nowym Miasteczku. Zespół przedstawił etiudę do piosenki „ Wesołe jest życie staruszka”
Taniec jest lekiem na wszelkie zło
Występ ten wywołał uśmiech na twarzach publiczności.
Gwiazdą programu był recital Andrzeja Rybińskiego. I zaczęło się, pan Andrzej rozbawił całą publikę, zachęcał do śpiewania razem z nim przebojów, które towarzyszyły w naszym życiu przez kilka dekad. Po godzinnym występie otrzymał owacje na stojąco.
Zaraz będzie występ Andrzeja Rybińskiego
Na koniec spotkania tradycyjnym obyczajem przybyli goście i słuchacze zostali zaproszeni na poczęstunek.
Nie liczę godzin i lat, to życie mija, nie ja.
Po południu filharmonia opustoszała. Słońce otulało ciepłem niczym dobry przyjaciel. Pierwszy dzień XVI Lubuskiego Tygodnia Seniorów dobiegał końca.
Tekst:Krystyna Woźniak
Zdjęcia: Krystyna Woźniak i Czesław Ganda
powrót do strony głównej