Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Tydzień seniora

XVI Lubuski Tydzień Seniora

 

publika

Gdy wreszcie zaufasz radości, gdy ją ukochasz, przekonasz się, że tańczysz ze wszystkim, co istnieje
Pierre Emmanuel

 

szefowie

Od lewej : Czesław Ganda, Zofia Banaszak, Edward Korban

W dniach 6-11 października 2014 roku obchodzony był XVI Lubuski Tydzień Seniora. Patronat honorowy nad obchodami objęła Elżbieta Polak – Marszałek Województwa Lubuskiego.
sala
zaraz, za momencik się zacznie
Uroczysta inauguracja odbyła się 6 października 2014 roku w Filharmonii Zielonogórskiej im. Tadeusza Bairda w Zielonej Górze. Zgodnie z szesnastoletnią tradycją obchody Lubuskiego Tygodnia Seniora promują aktywne uczestnictwo osób starszych w życiu rodzinnym, środowiskowym i społecznym. Na uroczystość przybyli przedstawicieli władz, m.in. Maciej Szykuła, v-ce marszałek Zarządu Województwa Lubuskiego, jak również słuchacze Uniwersytetów Trzeciego Wieku z całego regionu lubuskiego, w tym również przedstawiciele UTW w Gorzowie Wielkopolskim.
taniec
Teatr Tańca 50+ przy dźwiękach Elvisa
W trakcie uroczystości został rozstrzygnięty konkurs pod hasłem: „ Hobby mojej Babci, mojego Dziadka” skierowany do dzieci i młodzieży. Celem konkursu było pokazanie przez najmłodszych w jaki aktywny sposób spędzają czas wolny ich dziadkowie i jakie mają zainteresowania.
staruszek
Grupa taneczna „ Arabeska” – Jeszcze parę przygód z losem
Program artystyczny rozpoczął Teatr Tańca 50+ działający przy Zielonogórskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Zaprezentował wiązankę tańców do piosenek Elvisa Presleya. Występ bardzo podobał się publiczności. Następnie na scenie pokazała się grupa taneczna „ Arabeska” z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Nowym Miasteczku. Zespół przedstawił etiudę do piosenki „ Wesołe jest życie staruszka”
taniec
Taniec jest lekiem na wszelkie zło
Występ ten wywołał uśmiech na twarzach publiczności.
Gwiazdą programu był recital Andrzeja Rybińskiego. I zaczęło się, pan Andrzej rozbawił całą publikę, zachęcał do śpiewania razem z nim przebojów, które towarzyszyły w naszym życiu przez kilka dekad. Po godzinnym występie otrzymał owacje na stojąco.
zaraz
Zaraz będzie występ Andrzeja Rybińskiego
Na koniec spotkania tradycyjnym obyczajem przybyli goście i słuchacze zostali zaproszeni na poczęstunek.
rybinski
Nie liczę godzin i lat, to życie mija, nie ja.
Po południu filharmonia opustoszała. Słońce otulało ciepłem niczym dobry przyjaciel. Pierwszy dzień XVI Lubuskiego Tygodnia Seniorów dobiegał końca.
Tekst:Krystyna Woźniak
Zdjęcia: Krystyna Woźniak i Czesław Ganda
powrót do strony głównej