Tydzień Seniora 2018

W ZDROWYM CIELE – ZDROWY DUCH

Trzeci dzień Gorzowskiego Tygodnia Seniora 10 października 2018 roku przywitał nas piękną, słoneczną pogodą. Spotkaliśmy się na Placu Nieznanego Żołnierza zwanym „Kwadratem” w Gorzowie Wlkp. na festynie międzypokoleniowym zatytułowanym „W zdrowym ciele – zdrowy duch”. W ramach przedsięwzięcia odbyły się warsztaty taneczne organizowane przez Lubuski Ośrodek Ekonomii Społecznej oraz zajęcia z choreoterapii w ramach sekcji klubu MCK „Pogodna Jesień”. Panie zaprezentowały piękne tańce zespołowe zachęcając wszystkich do wspólnej zabawy.

Oczarowały nas wielobarwne stroje cygańskie tancerek połyskujące w promieniach jesiennego słońca.

Pani Anna Dębicka uczyła nas kroków tanecznych: 1 – w bok, 2 – skrzyżny, 3 – w bok, 4 – dostawiam; i dalej w tany do wspólnej zabawy.

Występy seniorów urozmaiciły dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 12 „Pod topolą”. Pod kierunkiem Anny Czech-Rzepkowskiej i Joanny Skorek dzieci wystąpiły w tańcu „Taniec Mai” i zaśpiewały wspólna piosenkę „Krąg dziecięcych rąk”.

Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku zorganizowali zajęcia sportowo-rekreacyjne pn. „Aktywny senior” z udziałem przedstawicieli wielu sekcji działających na terenie uczelni. Tym razem była również  wspólna zabawa i taniec w szerokim kręgu.

Imprezie na „Kwadracie” towarzyszyły stanowiska informacyjne udzielające seniorom wielu ciekawych informacji:

• Stanowisko informacyjne Zakładu Ubezpieczeń Społecznej.
  • Stanowisko Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych.
  • Stanowisko Fit Test Family – konsultacje z podologiem i fizjoterapeutą.
  • Stanowisko informacyjne Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Godzina 13.00 – wspólna zabawa dobiega końca, w parku jest pełno ludzi. Może dalej będą się bawić? Na pewno zrobią to dzieci towarzyszące imprezie.

Tekst: Marta Kotowicz

Zdjęcia: Ewa Wasilewska