Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

W karnawałowych rytmach

         27 lutego 2019 r. w Wojewódzkiej Bibliotece im. Zb. Herberta odbyło się spotkanie dedykowane darczyńcom 1% podatku na rzecz UTW.
Spotkanie rozpoczął prezes UTW Czesław Ganda, który powitał przybyłe osoby i serdecznie Im podziękował w imieniu całego zarządu za hojność, za pamięć i dbanie o Uniwersytet. Spotkanie zaszczyciła swoja obecnością pani poseł Krystyna Sibińska. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele UTW ze Strzelec Krajeńskich i Kostrzyna nad Odrą.
W części artystycznej wystąpiła Gorzowska Orkiestra Dęta pod dyrekcją Anny Wiśniewskiej. Występ zaczął się marszem Leona Landowskiego, aby po chwili przejść, jako że jeszcze karnawał, do bardziej skocznych melodii: gorących rytmów kubańskich czy standardów jak „Cudowny świat” znany z wykonania Louisa Armstronga, a nam partie solowe zagrał Artur Misiorny. Natomiast w utworze „One moment in time” znanym z wykonania Whitney Houston zagrał na trąbce Janusz Pawko. Usłyszeliśmy również tak popularne i znane melodię jak „Walc Barbary ” z filmu „Noce i dni”, „Serduszko puka w rytmie cza cza”, czy „Moon river”. Nie mogło zabraknąć bisów, a były nawet dwa: usłyszeliśmy „Barcelonę” i „Orkiestry dęte”. Po koncercie grupa fotograficzna pochwaliła się swoimi pracami ukazującymi zajęcia różnych sekcji UTW.
Finałem imprezy był słodki poczęstunek przygotowany przez samorząd. Przy kawie, herbatce i ciastkach toczyły się rozmowy wspominkowe w grupkach. I tak zakończył się udany wieczór w bibliotece wojewódzkiej.

Tekst: Jacek Buczyński
Zdjęcia: Krystyna Karcz

 

C.d.
Zdjęcia Bogdana Blocha z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Gorzowie Wlkp.

 

 

powrót do strony głównej