Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Wczasy klimatyczne dla seniorów

Wczasy klimatyczne dla seniorów

W dniach od 13 do 23 czerwca 2019 roku grupa seniorów m.in. z Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Związku Emerytów i Rencistów z Gorzowa Wlkp. uczestniczyła w wczasach klimatycznych w Ustroniu Morskim.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ustronie Morskie to piękna nadmorska miejscowość ze wspaniałymi plażami i promenadą wzdłuż brzegu morza ciągnącą się aż do Kołobrzegu.

 

 

 

 

 

 

 

 

W czasie dziesięciodniowego wypoczynku seniorzy mieli do wyboru wiele ciekawych atrakcji, z których chętnie korzystali. Jedną z nich było zwiedzanie Kołobrzegu oraz wycieczka statkiem przybrzeżnymi wodami Kołobrzegu.

 

 

 

 

Wiele osób skorzystało z kolejnej atrakcji, którą było zwiedzanie Ogrodów Hortulus w Dobrzycy – miejscowości leżącej między Koszalinem a Kołobrzegiem.

 

 

 

 

 

 

 

Na powitanie lata 2019 miała miejsce plenerowa impreza „Cudowianki”, na której wczasowicze wystąpili w kwiecistych  wiankach na głowie.

 

 

 

 

 

 

 

 

Podczas spacerów po nadmorskiej promenadzie towarzyszyło nam bardzo spokojne stadko młodziutkich dziczków ze swoją opiekunką.

 

 

 

 

 

 

 

 

Byliśmy w otoczeniu pięknej nadmorskiej natury, którą nieustannie podziwialiśmy.

 

 

 

 

 

 

 

 

Nieco dalej od centrum Ustronia Morskiego, zarośnięte w gąszczu lasu, znajdują się ruiny pięciu bunkrów zwane Baterią Artylerii Stałej. Obiekty powstały w ramach koncepcji stworzenia silnej obrony wybrzeża. Szkoda, że nie mają gospodarza, który po renowacji bunkrów przyciągnąłby turystów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Głównym organizatorem wczasów klimatycznych dla studentów UTW była Danka Rynkiewicz i to dzięki jej zaangażowaniu wyjazd był bardzo udany. Już są chętni na wyjazd do Ustronia Morskiego w przyszłym roku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tekst i zdjecia: Krystyna Karcz

 

powrót do strony głównej