Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Wieczór z muzyką Mozarta

Wieczór z muzyką

M o z a r t a

 

 

 

Grupa szczęśliwych melomanów czwartkowy wieczór przypadający na 14 marca 2019 roku spędziła w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu, zasłuchana w cudowną muzykę Wolfganga Amadeusza Mozarta. Organizatorka kameralnych wyjazdów do opery Waleria Waskunowicz tym razem wybrała „Wesele Figara”, operę komiczną w czterech aktach.
Mając na uwadze komfort odbioru dzieła, zwróciła się do pana Lecha Serpiny z prośbą o kilka słów wprowadzenia podczas cotygodniowych zajęć z edukacji muzycznej. W spotkaniu udział wzięli wszyscy uczestnicy wyjazdu.
„Wesele Figara” jest komedią o wartkiej, pełnej niespodziewanych zwrotów intrydze erotycznej i ze znakomicie nakreślonymi portretami ludzkimi. Co więcej, jest pierwszym dziełem operowym, w którym odbija się krytyka stosunków społecznych.
Jak na melomanów przystało, nikt nie narzekał na mało gościnną poznańską aurę i godziny spędzone w autokarze. Jeden temat przewijał się w rozmowach, a właściwie to pytania: kiedy i na jakie arcydzieło zaprosi nas nasza koleżanka Waleria.

Tekst: Jolanta Żuchowska
Zdjęcia: Krystyna Karcz

 

powrót do strony głównej