Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Wizyta w Zielonej Górze

Wizyta w Zielonej Górze

Wernisaż – „ Emocje kolorem zapisane „
w Centrum Przyrodniczym w Zielonej Górze
W dniu 15 lutego 2018 roku słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gorzowie Wlkp. brali udział w wycieczce do Zielonej Góry na zaproszenie Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego.
W Programie:
– zwiedzanie Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie,
– otwarcie wystawy malarstwa Sekcji Plastyki Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gorzowie Wlkp.
– występy grup taneczno – śpiewaczy Akolada i Radość Tańczenia
Pierwszym etapem naszego pobytu było zwiedzenie Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie, który powstał w 1976 roku z inicjatywy trenera pięcioboju nowoczesnego Zbigniewa Majewskiego. W ponad 25-letniej historii Ośrodek kilkakrotnie zmieniał nazwę i właścicieli. Od 1995 roku obiekt działa na zasadach zakładu budżetowego, który umożliwia chętnym do korzystania z bogatej bazy sportowo – rekreacyjnej. Dla przyjezdnych działa hotel ze stołówką i barem. Jest to idealne miejsce na efektywny i aktywny sposób spędzenia wolnego czasu. Z dala od miejskiego zgiełku w otoczeniu zieleni drzew i świeżego powietrza można tu nie tylko uprawiać sport, ale również atrakcyjnie spędzać chwile w gronie rodziny czy przyjaciół. Co roku w Drzonkowie odbywają się zawody rangi krajowej i międzynarodowej, m. in. Mistrzostwa Polski w Pięcioboju Nowoczesnym.
Dużą atrakcją Ośrodka jest jeździectwo, a konie zawsze są chętnie odwiedzane.
Kolejnym ciekawym miejscem – również dla pań – jest strzelnica.
W drugiej części wieczoru występy grup taneczno – śpiewaczych ZUTW wywołały uśmiech na twarzach i ogólny aplauz widowni.
Tekst: Marta Kotowicz
Zdjęcia: Marta Kotowicz

Bolesław P

olarczyk

powrót do strony głównej