Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Zakończenie roku akademickiego 2023/2024

Zakończenie roku akademickiego 2023/2024

W piątek 14.06.2024 r. na terenie Zagrody Młyńskiej w Bogdańcu o godz. 11-tejodbyło się uroczyste zakończenie roku akademickiego 2023/2024 Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Gorzowa Wlkp.
W doskonałych humorach o godz. 10.20 wyjechaliśmy spod Filharmonii Gorzowskiej trzema autokarami w stronę Bogdańca.
Po przybyciu na miejsce do malowniczo położonej Zagrody Młyńskiej, odbyło się uroczyste powitanie seniorów przez panią prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku Halinę Urban, panią prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Bogdańca Janina Grzecznowska, wójta gminy Bogdaniec pana Tomasza Kwiatkowskiego oraz zaproszonych gości.
Po uroczystym przywitaniu, jak pierwszy wystąpił Chór”Uniwerek” pod dyrekcją Szczepana Kaszyńskiego.
Następnie wystąpili seniorzy z UTW z Gorzowa Wlkp., Bogdańca, Witnicy, Strzelec Krajeńskich z bogatym programem wokalno tanecznym. Program artystyczny był bardzo urozmaicony. Zaprezentowały się zespoły taneczne, wokalne, i kabaretowe. Wszyscy seniorzy doskonale się wspólnie bawili oklaskiwali występujących artystów. Panował wesoły i radosny klimat zabawy. Seniorzy z sekcji plastyki przedstawili plenerową wystawę swoich prac, gdzie można było nabyć piękne obrazy a pieniądze ze sprzedaży przeznaczone były n cel charytatywny.
Kolejną atrakcją było zwiedzanie odnowionej Zagrody Młyńskiej, która obecnie jest filią Muzeum Lubuskiego in. Jana Dekerta w Gorzowie Wlkp.
Jak przystało na biesiadę, przygotowano dla wszystkich uczestników catering i między występami można było się posilić smakowitą kiełbaską i kaszanką z grilla, smakowitym ciastem, kawą, herbatą, oraz piwem z sokiem z Browaru Witnickiego.
Po zakończeniu występów wokalno tanecznych wszyscy seniorzy ruszyli w tany na wspólną zabawę
Po godzinie 15.00 w cudownych i roztańczonych nastrojach udaliśmy się autokarami w drogę powrotną do Gorzowa Wlkp., życząc sobie wzajemnie wspaniałych słonecznych i udanych wakacji oraz miłego wypoczynku.

Tekst: Jola Bardeli
Zdjęcia: Ewa Kosińska, Jarosław Ostrowski

 

Wydarzenie dofinansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze, Urzędu Miasta Gorzowa Wielkopolskiego, Powiatu Gorzowskiego.

powrót do strony głównej