Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Życie podróżą jest

ŻYCIE PODRÓŻĄ JEST

 

Ta ciekawa metafora to tytuł spektaklu Kabaretu MONTE VERDE z Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Zielonej Góry, wystawionego w dniu 26 stycznia 2018r. w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece W Gorzowie Wlkp. Zespół Teatralny przyjechał na zaproszenie Prezesa gorzowskiego UTW i Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury w ramach wzajemnej współpracy kulturalnej.

 

 

 

 

 

 

Przy pełnej widowni wieczór otworzył gospodarz spotkania Prezes miejscowego UTW Czesław Ganda w towarzystwie gościa Zofii Banaszak, reprezentującej Uniwersytet z Zielonej Góry.

Spektakl kabaretowy „ Życie podróżą jest” poprzedziły dwa żywiołowe tańce w wykonami seniorów z zespołów tanecznych COMPATION i KSPLOZJA.

Nasze całe życie podróżą jest i stąd wywodzi się tytuł spektaklu. Kabareciarze to podróżni czekający na pociąg w poczekalni dworcowej o nazwie „ Pod różą”. Mają przeróżne bagaże –  walizki, siatki, torby podróżne a nawet koło od roweru.

 

 

Popijając herbatkę opowiadają swoje życiowe losy. Różne one są – czasem wesołe, czasem smutne, ale zawsze ciekawe. Niekiedy pojawi się śpiew przy gitarze, a nad całością czuwa zawiadowca stacji z nieodłącznym lizakiem.

 

 

Na scenie pojawiały się różne postacie, każda  inna: pogodna i ponura , uboga i bogata, zakochana i marząca o miłości. Jeden mówił cicho jakby do siebie, drugi krzyczał, inny brał wszystko z humorem. Teksty pisane przez kabareciarzy seniorów dyktowało samo życie, które tak jak w tytule, podróżą jest.

Pogodny nastrój imprezy udzielił się całej widowni z nieukrywanymi gestami spontanicznej radości.

Na zakończenie wieczoru Prezes Czesław Ganda w imieniu słuchaczy UTW Gorzów,  UTW z Kostrzyna, naszych przyjaciół z Poznania oraz gości zebranych na widowni podziękował za wspaniały koncert, który przeniósł nas w inne rejony rzeczywistości. Takich dworców już nie ma, ale zostały miłe wspomnienia, a życie podróżą jest. „Dziękuję koledze za miłe przyjęcie, za bulwary, oprowadzanie i opowieści o Gorzowie i zapraszam serdecznie do Zielonej Góry „ – mówiła Pani Prezes Zofia Banaszak. Kolorowy, radosny spektakl zakończył się wspólnym odśpiewaniem refrenu popularnej piosenki „Jedzie pociąg z daleka”.

Spotkanie przy kawie z ciasteczkiem przygotowane przez Samorząd UTW to wspaniała okazja do wymiany pierwszych wrażeń po spektaklu, dyskusji i uśmiechu przy wspólnych „fotkach”.

Koncert pt: „Życie podróżą jest” dedykowany był darczyńcom, którzy 1% podatku dochodowego przekazali na wsparcie działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gorzowie Wlkp.

Tekst: Marta Kotowicz
Zdjęcia: Marta Kotowicz, Krystyna Karcz
powrót do strony głównej