Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Taniec to radość i odprężenie

Taniec to radość i odprężenie

 

 

We wtorek 19 listopada 2019 roku wybrałam się z aparatem fotograficznym pod nowy adres, gdzie odbywają się zajęcia sekcji Tańca towarzyskiego naszego UTW. Przed bramą wjazdową na ul. Kosynierów Gdyńskich 21B zbiera się grupka studentów, poznajemy się i rozmawiamy oczywiście o tańcu. Przyjeżdżają instruktorzy i wspinając się po wysokich schodach wchodzimy do Centrum Tańca „Fan Dance”. Zmieniamy w szatni obuwie i idziemy na zajęcia, odbywające się w profesjonalnej, klimatyzowanej sali tanecznej.

 

 

W budynku do dyspozycji kursantów jest także kawiarenka, w której znajdzie się coś dla każdego tancerza – kawa dla dorosłych i łakocie dla dzieci. Tutaj też, w niewielkim sklepiku kupić można podstawowy asortyment taneczny (buty, baletki, akcesoria).

 

 

 

 

 

Na salę wchodzi nauczyciel tańca pan Grzegorz Depta i z uśmiechem wita uczestników zajęć. Na początek kilka informacji i krótka rozgrzewka bez muzyki w dwóch szeregach – panowie po lewej, panie po prawej. Dzisiaj grupa poznaje kroki do tańca Disco Fox – zaczyna grać muzyka – po ćwiczeniach w pojedynkę tworzą się pary i tańczą po całej sali. Kolejne tańce to walc angielski, blues i na końcu rock end roll. Prowadzący zajęcia w sympatyczny sposób udziela fachowych porad i demonstruje kroki taneczne w towarzystwie uczestniczek kursu.

 

 

 

 

„Taniec i muzyka dają nam radość i odprężenie – tańczymy trochę nieśmiało – jednak z zajęć wracamy z uśmiechem na ustach”. Taką opinię usłyszałam od studentów po czwartych zajęciach tańca towarzyskiego w „Fan Dance”.

 

 

 

Tekst i zdjęcia: Marta Kotowicz

powrót do strony głównej