Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Zabawa andrzejkowa

Zabawa andrzejkowa

 

Andrzej – solenizant wieczoru

Dnia 30 listopada 2019 r. stuosobowa grupa seniorów spotkała się w lokalu Fiesta na wieczorku andrzejkowym zorganizowanym przez Samorząd Słuchaczy UTW. Przybyłych gości przywitał przewodniczący Roman Kasperski w towarzystwie Joanny Wojciechowicz reprezentującej Zarząd uczelniany. Po krótkiej chwili na sali pojawiły się kelnerki z gorącą zupą gulaszową, smakowitymi zakąskami i oczywiście dodatkami do gorącej kawy. Zagrała muzyka i już przy pierwszych dźwiękach pary ruszyły w tany – tak trwała zabawa przez sześć godzin z krótkimi przerwami na poczęstunek.
Do tańca przygrywał i jednocześnie śpiewał człowiek orkiestra Stefan Kalina. Na parkiecie ujrzeliśmy uśmiech temperament i ruchy pełne gracji – niemal jak w młodości. Wiemy o tym, że taniec to ruch i odprężenia w każdym wieku, a to sprzyja zdrowiu i dystansowi do trosk dnia codziennego. Większość uczestników imprezy stanowiły kobiety, ale jak widać, nie przeszkadzało to w spontanicznej, radosnej zabawie. Miłym akcentem wieczoru było wręczenie kwiatów Andrzejowi i wspólne odśpiewanie „Sto lat”.
Lokal gastronomiczny Fiesta zapewnił, w bardzo przystępnej cenie, smaczne jedzenie oraz sprawną, dyskretną i pracowitą obsługę. Ilość potraw wystarczyłaby chyba nawet na spotkanie noworoczne.
W Uniwersytecie działają dwie grupy taneczne i obie były widoczne na parkiecie. Kursanci nowo powstałej sekcji Tańca Towarzyskiego prowadzonego przez nauczyciela tańca pana Grzegorza Deptę zaprezentowali walc angielski do melodii z filmu Noce i dnie.
Mnóstwo osób, które znają panią Krystynę Bieńkowską skupiały się w tańcu wokół niej. Dlaczego? Otóż, Pani Krystyna – nauczyciel, bibliotekoznawca, biblioterapeuta i instruktor Tańca terapeutycznego w UTW – będąc prywatnie urozmaiciła zabawę tańcem w kręgu aranżując m.in. tańce cygańskie, greckie i izraelskie.
Zadowoleni byli wszyscy i już umawiali się na następne spotkanie, tym razem z okazji Dnia Kobiet.

Tekst: Anna Kowala-Nadolna
Zdjęcia: Marta Kotowicz

 

powrót do strony głównej