Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Twórczość w wielu odsłonach

Twórczość w wielu odsłonach

 

16 września 2020 r. grupa studentów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Gorzowa Wlkp. pojechała do Zielonej Góry do zaprzyjaźnionego Uniwersytetu Trzeciego wieku na wernisaż prac malarskich sekcji plastyki gorzowskiego UTW.Wystawa miała się odbyć w marcu br., jednak pandemia spowodowała, że mogliśmy to zrobić dopiero teraz. I tak w okrojonym składzie, jednak pełni humorów dotarliśmy na miejsce, czyli do siedziby ZUTW w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zielonej Górze im. C. K. Norwida. Czas na chwilę relaksu, rozmowy, wymianę doświadczeń w czasie tak trudnym, jakim jest epidemia.

Godz. 17. Zaczyna się wernisaż w przeuroczym miejscu, jakim jest  klub „Fabryka” mieszczący się przy ul. Moniuszki w Zielonej Górze. Pani prezes zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku – Zofia Banaszak i prezes Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gorzowie Wlkp. Czesław Ganda dokonali uroczystego otwarcia wystawy obrazów.   Gorzowscy plastycy zaprezentowali prace pod wspólnym tytułem „Malarstwo w wielu odsłonach”, a zielonogórscy malarze pt.: „Być kobietą”.

Obrazy pięknie prezentowały się na surowych ścianach z cegły, nawet uzupełniały się nawzajem.  Chcę nadmienić, że w tym miejscu wcześniej mieściła się winiarnia.

Spędziliśmy tam bardzo sympatyczne popołudnie, które umilili aktorzy kabaretu „Monte Verde”: Irena Marciszonek, Mirka Branicka-Polarczyk, Katarzyna Jarosz-Rabiej i Zbigniew Banaszak.

Jednak co dobre nie trwa wiecznie, trzeba było się pożegnać i wracać do Gorzowa.

Moim zdaniem spotkanie udało się znakomicie, ciekawe wnętrze klubu było wisienką na torcie, a prezentowane obrazy mówiły o wielkiej wrażliwości ich autorów.  Dziękujemy zielonogórzanom za serdeczne przyjęcie i do zobaczenia jak minie czas pandemii. Oby jak najszybciej.

 

   Tekst: Krystyna Woźniak

   Zdjęcia: Eugeniusz Jaszkul

 

powrót do strony głównej