Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Tajniki wiedzy komputerowej

Poznajemy tajniki wiedzy komputerowej.

 

Gorzów Wlkp. marzec 2015 r.

 

Staraniem Gorzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przygotowano i przeprowadzono kurs komputerowy dla słuchaczy w dniach 1 do 10 marca 2015 r.
student
chwila skupienia…
Program kursu oraz wszystkie uzgodnienia z organizatorem przygotował i przeprowadził Edward Korban.
Kurs odbył się w dniach 1 do 10 marca w Hoteliku FLORYN, którego właścicielem jest firma Floryn mająca siedzibę w Szczecinie.
panie
Pracujemy razem.
Organizator zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami przygotował dobre warunki hotelowe i pracownię komputerową do prowadzenia zajęć warsztatowych. Obiekt, w którym przebywaliśmy, spełnia wszystkie warunki do prowadzenia tego typu zajęć. Uczestnicy zamieszkali w wygodnych pokojach. Spotkanie szkoleniowe i posiłki odbywały się w pięknej kawiarni tego zabytkowego obiektu. Hotelik znajduje się bardzo blisko morza, co dało nam sposobność przebywania w bardzo dobrym kontakcie ze zdrowotnym oddziaływaniem przyrody.
pani
Czekając na kolejne polecenie.
Ponieważ hotel był do naszej dyspozycji, cały program realizowaliśmy zgodnie z naszym planem. Całe 10 dni przeznaczyliśmy na:
Zdobywanie i pogłębianie wiedzy do pracy z komputerem,
Czynnego wypoczynku nad morzem,
Organizację spotkań integracyjnych wieczorami.
notatki
Notatki robimy metodą tradycyjną.
Zajęcia teoretyczne i praktyczne z zakresu wiedzy informatycznej prowadził dobrze przygotowany wykładowca Mirosław Barczuk. Uczestników, których było 23 osoby podzieliliśmy na dwie grupy. Pierwsza grupa nabierała umiejętności pracy z komputerem od podstaw. Drugą grupę stanowili słuchacze, którzy mają opanowane podstawy wiedzy informatycznej i zdobywali nowe umiejętności w dziedzinie elektroniki.
klawiatura
Oswajanie ze sprzętem komputerowym.
Zapewniono nam bardzo dobre dietetyczne wyżywienie. Ponieważ uczestnikami były osoby starsze jest to bardzo ważne. Czas wolny od nauki przeznaczyliśmy na atrakcyjne spacery nad morzem. Odbyliśmy wycieczki poznawcze do takich miejscowości jak: Unieście, Chłopy, Mielenko i Łazy. Każdego wieczoru spotykaliśmy się w kawiarni. Były to radosne spotkania przy muzyce, wspólnym śpiewie i zabawie. Wieczory te prowadził miejscowy animator kultury i nasz samorząd.
zamyślenie
Frapujące zajęcie.
Kurs zakończył się sprawdzianem wiedzy zdobytej na kursie. Na zakończenie odbyliśmy spotkanie, na którym podsumowano pobyt. Wszyscy uczestnicy uznali nasz pobyt nad morzem za bardzo udany. Koszty związane z organizacją kursu i pobytem w Mielnie pokryli z własnych środków uczestnicy. Kurs przygotował i przeprowadził Edward Korban, Honorowy Prezes UTW.
Tekst: Edward Korban
Zdjęcia: Józef Skabardis
powrót do strony głównej