Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

I ty możesz wspierać swój Uniwersytet

I ty możesz wspierać swój Uniwersytet

 

Gorzowska Orkiestra Dęta pod batutą Anny Wiśniewskiej

Już kolejny raz Uniwersytet Trzeciego Wieku w Gorzowie Wlkp. dziękuje swoim darczyńcom- słuchaczom UTW i sympatykom, którzy przekazali 1% podatku i w ten sposób przyczynili się do współfinansowania jakiegoś przedsięwzięcia. Powtarzając za Albertem Einstainem: „Są dwie drogi, aby przeżyć życie. Jedna, to żyć tak, jakby nic nie było cudem. Druga to żyć tak, jakby cudem było wszystko” i do takiego cudu należy dzielenie się z innymi.
20 lutego2020 roku o godz. 17.00 w Sali audytoryjnej Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Z. Herberta w Gorzowie Wlkp., rozpoczyna się koncert dedykowany osobom, które 1% swojego podatku przekazały na rzecz Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gorzowie Wlkp., filii w Kostrzynie i Strzelcach Krajeńskich. Koncert rozpoczyna prezes UTW w Gorzowie Wlkp.- Czesław Ganda, który osobiście składa ukłony w kierunku słuchaczy UTW i w ten sposób zaprasza na koncert Karnawałowy wykonany przez Gorzowską Orkiestrę Dętą pod batutą Anny Wiśniewskiej. Pierwszym zagranym utworem był Marsz Florentyński, następnie The Cream of Clapton. Po tych perfekcyjnie zagranych utworach na scenę weszła młoda wokalistka – Monika Makowska- Wiącek i zaśpiewała piosenkę z repertuaru Maryli Rodowicz – Niech żyje bal, widzowie podchwycili refren i bal nad bale rozbrzmiewał w wykonaniu na głosy. Po tym przeboju -The Phantom of the Opera, czyli możemy przenieść się do Teatru Roma by oczami wyobraźni przywołać sceny z tego musicalu:
Zaśpiewaj ze mną jeszcze raz
W naszym dziwnym duecie.
Moja władza nad tobą
Jest coraz większa
I choć odwracasz się ode mnie,
By spojrzeć w tył,
Upiór Opery jest tam,
W twojej głowie.
A w naszych głowach nadal płynie wspaniała muzyka. I ponownie na scenie pani Monika w utworze – What a wonterful word , który wprowadził w zadumę. A teraz przed nami Radezki Marsz- czyli utwór skomponowany przez Johanna Straussa (ojca) (op. 228) na uroczysty bankiet, wydany przez habsburski Dom Panujący w Wiedniu 31 sierpnia 1848. Bankiet i utwór zostały zadedykowane austriackiemu feldmarszałkowi Josephowi Radetzkiemu (Radeckiemu), dowodzącemu w bitwie pod Custozą. Po tym utworze ponownie pani Minka w utworze Dobranoc miły z repertuaru Marty Mirskiej
Już idź, mój miły, dobranoc
Spójrz, noc stoi przed bramą
Czas już odejść, późno dzisiaj
Któż tak długo żegnałby się?
ach te rozstania !!!
Kolejnym punktem koncertu to: I just could to say I love You -Stevie Wondera
Scenariusz koncertu został tak przygotowany aby było słodko i tłusto, bo to dzisiaj przecież tłusty czwartek. A na koniec przyszedł czas na piosenkę z repertuaru Haliny Kunickiej – „Orkiestry Dętę” wykonała Gorzowska Orkiestra Dęta, solistka i rozbawiona publiczność, która włączyła się do wspólnego śpiewania.
I tak koncert dobiegł końca, były owacje na stojąco, bo repertuar smakował niczym lukrowany pączek.
A po uczcie duchowej czas na coś dla ciała, czyli słodkości, owoce, kawa czy herbata? i długie rozmowy w kuluarach.
Do zobaczenia za rok.

Tekst: Krystyna Woźniak
Zdjęcia: Marta Kotowicz, Eugeniusz Jaszkul

 

 

 

powrót do strony głównej