Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Inauguracja w Zielonej Górze

Inauguracja w Zielonej Górze

 

11 października 2019 roku, piątek. Przedstawiciele Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Gorzowa Wlkp. wybrali się do Zielonej Góry do zaprzyjaźnionego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, któremu przewodzi Zofia Banaszak na uroczystość inauguracji roku akademickiego 2019/2020.

Zaproszeni goście i słuchacze ZUTW

Uroczystość odbywała się na Uniwersytecie Zielonogórskim. Zbliża się godz. 11.00, aula zapełniona słuchaczami ZUTW, jak również zaproszonymi gośćmi. Była sama pani Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Anna Polak, był pan Prezydent Miasta Janusz Kubicki, byli przedstawiciele innych lubuskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Na salę wkroczył poczet sztandarowy.

Pani prezes ZUTW , w tle pan prezydent Zielonej Góry wręcza złote medale

Uroczystość rozpoczęła rektor ZUTW – Zofia Banaszak.  W trakcie wręczono złote medale nadane przez prezydenta miasta, oczywiście odbyła się immatrykulacja, a pierwszaków było sporo. Przyszedł czas na życzenia: nasz prezes – Czesław Ganda odczytał list gratulacyjny, a Joanna Wojciechowicz wręczyła kwiaty.

Prezes UTW w Gorzowie Wlkp. Czesław Ganda i Joanna Wojciechowicz na ręce pani prezes ZUTW przekazują list gratulacyjny i kwiaty

Na zakończenie uroczystości odbył się zaprezentowany w bardzo ciekawy sposób wykład dr hab. Waldemara Sługockiego prof. Uniwersytetu Zielonogórskiego  pt. „Polska w Unii Europejskiej – stracony czas czy wykorzystana szansa”.

Potem jeszcze rozmowy w kuluarach ze smakowitym tortem w tle.

Czas wracać. Przed wyjazdem na chwilę zawitaliśmy do siedziby ZUTW, by przekazać na ręce pani prezes i przedstawicieli zarządu drobne upominki. Przywitał nas stół zastawiony kawą, kanapkami i serdecznymi uśmiechami gospodarzy. Jak przystało na współpracujące uniwersytety, prezesi ustalili terminy wspólnych wernisaży i koncertów. To już czwarty rok owocnej współpracy, z której oba uniwersytety są zadowolone.

I tak po kilkugodzinnej wizycie w Zielonej Górze czas wracać do naszego drogiego miasta, jakim jest Gorzów Wlkp. A konkretnie do siedziby uniwersytetu na otwarcie wystawy malarstwa inaugurującej nowy sezon wystawienniczy w naszej galerii. Swoje prace zaprezentowali studenci z gorzowskiego UTW, Strzelec Krajeńskich, Witnicy oraz Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Gorzowie Wlkp.

Tekst: Krystyna Woźniak
Zdjęcia: Bolesław Polarczyk

 

 

 

powrót do strony głównej